1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. برگزاری انتخابات مجلس در ۳ مرحله…

برگزاری انتخابات مجلس در ۳ مرحله شبیه‌سازی می‌شود

برگزاری انتخابات مجلس در ۳ مرحله شبیه‌سازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، محسن اسلامی ضمن تشریح تمرین دستگاه های احراز هویت و ثبت نام الکترونیکی آرا برای انتخابات یازدهم اسفند، اظهار کرد: برای اولین بار این رزمایش روز پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه همزمان با پیروزی برگزار شد. جشن انقلاب اسلامی و قرار است روز چهارشنبه برگزار شود. این مانورها 18 بهمن و یکشنبه 29 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این مانورها برای شبیه سازی شعبه، رای گیری انجام می شود که در آن دستگاه احراز هویت روشن شده و رای دهنده صورت رای می دهد سپس سیگنال شاخه کارایی دستگاه و پاسخگویی سیستم را کنترل می کند و سیستم به نوعی بارگذاری می شود تا امکان ارتباط دستگاه با مرکز را شبیه سازی کند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: همچنین به تدریج تعداد دستگاه ها را در سه مرحله به صورت آزمایشی افزایش می دهیم، یعنی حجم بار را افزایش می دهیم تا بتوانیم به یک آزمون جامع برسیم تا اگر هستیم. در صورت مواجهه با کمبودهای حوزه، آمادگی مقابله با آن را خواهیم داشت. و در نهایت بتواند فرآیند رای گیری را با کمترین آسیب اجرا کند.

اسلامی در پاسخ به این سوال که در کدام شعبه های اخذ رای؟گرفتن آیا آزمایشی در حال انجام است؟، گفت: در هر مرحله از آزمایش تعداد شاخه ها را افزایش می دهیم تا به تدریج به تمام شاخه هایی که سیستم را در آن تعریف کرده ایم برسیم.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *