قیمت دلار به سطوح قبلی خود بازمی‌گردد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و ازبکستان:


یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران گفت: هجوم هیجانی مردم به بازار ارز تاثیر مستمری بر نوسانات بازار ارز ندارد. بر اساس تحلیل های انجام شده، قیمت های فعلی به زودی به سطح قبلی بازخواهد گشت.به گزارش میهن تجارت، موسی آقایی رئیس اتاق بازرگانی ایران و ازبکستان با اشاره به بحران های منطقه و تاثیر آن بر افزایش قیمت ارز گفت: چندین اتفاق داخلی و خارجی از جمله حوادث کرمان، درگیری ایران و پاکستان و همچنین حمله آمریکا و انگلیس به یمن. اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در سوریه و تیراندازی به پایگاه آمریکایی توسط مقاومت عراق، همگی دست به دست هم داد تا بازار ارز ما را دچار نوسان و افزایش قیمت کند، اما به عنوان یک فعال اقتصادی امیدوارم این حوادث و حوادث داخلی و تنش های خارجی در اسرع وقت پایان خواهد یافت. به پایان برسد تا بازار ارز دوباره مانند ماه های گذشته روزهای آرام و با ثباتی داشته باشد.

آیا بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز موفق بود؟

وی در پاسخ به اینکه گفته می شود بانک مرکزی در این شرایط بازار ارز را کنترل و مدیریت کرده است، ادامه داد: قطعا اگر اینطور نبود، با این سطح از نگرانی های سیاسی و امنیتی در منطقه، قیمت دلار بسیار بالاتر از نرخ های اخیر خواهد بود.” . بدون شک بانک مرکزی همچنان می تواند با توجه به سیاست های تثبیت کننده خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کند تا آسیبی به اقتصاد کشور وارد نشود.

آقایی همچنین به فضاسازی و رسانه سازی برای سوق دادن مردم به سمت سرمایه گذاری در بازار ارز گفت: بحث هجوم عاطفی و هیجانی مردم به بازار ارز و مطالبات اندک از آنها نیز تاثیر صددرصدی و مستمری بر نوسانات ندارد. بازار ارز و در نهایت این بانک مرکزی است که با تکیه بر منابع ارزی و توان خود می تواند بازار را مدیریت کند. بر اساس تحلیل ها، قیمت های فعلی به زودی به سطح قبلی خود باز می گردند.

دولت قصد تخریب ارز را نداشت

این فعال اقتصادی با تایید اینکه بانک مرکزی ارز مبادله ای انجام نداده است، افزود: قطعا اگر بانک مرکزی در بازار مبادلات ارزی انجام می داد می توانست خیلی زودتر قیمت دلار را به زیر 50 هزار تومان برساند اما این کار را نکرد. چنین کن.” در واقع سیاست ها و برنامه های دولت و بانک مرکزی برای مدیریت بازار با دستکاری ارز نیست. چرا که این اتفاق می تواند در آینده آسیب زیادی به اقتصاد و منابع ارزی کشور وارد کند.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *