1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کارت‌های هوشمند ملی تا سال ۱۴۰۵…

کارت‌های هوشمند ملی تا سال ۱۴۰۵ تمدید شد / ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در صف انتظار دریافت

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، کارت ملی هوشمند سه کاربرد اصلی شناسایی، احراز هویت و امضای دیجیتال را ارائه می کند تا از این کارت به عنوان یک ابزار چند منظوره استفاده شود. کار کردن استفاده می شود، با کمک کارت ملی و امکان قرار دادن اپلیکیشن های مختلف در کنار هم روی یک کارت وجود دارد.

از مهمترین مزایای کارت ملی هوشمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شناسایی در زمینه دیجیتال، امکان احراز هویت بر اساس رمز عبور، رمزگذاری و بیومتریک به طوری که کارت، صاحب کارت و سیستم عامل بتوانند دو به یک یکدیگر را احراز هویت کنند.

داشتن بدنه مقاوم، با امکانات امنیتی بیشتر و بالاتر نسبت به کارت ملی کاغذی

امکان امضای دیجیتال

توانایی پردازش اطلاعات

امکان تغییر اطلاعات پس از صدور

امکان اضافه کردن برنامه جدید پس از شماره

امکان دسترسی به اطلاعات با توجه به مجوزهای مختلف دسترسی و ایمن

امکان استفاده کارآمدتر از خدمات دولت الکترونیک

تمدید اعتبار کارت ملی هوشمند تا سال 1405

هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با شروع دولت سیزدهم 10 میلیون نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی در نوبت بودند که بیش از دو سال بود که صادر نشده بود. اما با وجود همه مشکلات، ما توانستیم این کار را انجام دهیم.” صف را کوتاه کنیم و 10 میلیون کارت در صف انتظار رسیدگی شده است و امید است با هماهنگی های انجام شده در کمترین زمان ممکن کارت های انتظار هموطنان را تهیه کنیم.

وی افزود: حدود سه میلیون و 500 هزار نفر در نوبت هستند و در مجموع از ابتدای صدور کارت ملی هوشمند بیش از 63 میلیون نفر کارت خود را دریافت کرده اند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: یکی از اتفاقات خوبی که در زمینه صدور کارت ملی هوشمند داشتیم این بود که در یک سال و نیم اخیر با هماهنگی وزارت امور خارجه موفق شدیم. بتواند فرصتی را برای هموطنان خارج از کشور فراهم کند تا از سفارتخانه های ایران در مناطق خارجی بازدید کنند. از کشور کارت صادر می شود و کارت خود را دریافت می کنند.

کارگر افزود: هموطنان خارج از کشور به نمایندگی ها مراجعه می کنند و درخواست به صورت الکترونیکی به وزارت امور خارجه ارسال می شود و کارت برای آنها صادر می شود و کارت از این طریق در اختیار ایرانیان خارج از کشور قرار می گیرد.

وی گفت: در حال حاضر در 28 نمایندگی در خارج از کشور افرادی برای صدور کارت ملی هوشمند به ما معرفی می شوند اما حدود 80 نمایندگی نیز وجود دارد که اگر افراد را به ما معرفی کنند می توانیم برای آنها کارت ملی صادر کنیم.

صدور کارت ملی هوشمند برای افراد زیر 15 سال

رئیس سازمان ثبت احوال تصریح کرد: در حال حاضر 15 هزار درخواست از ایرانیان خارج از کشور به ما وارد شد که اقدامات لازم برای صدور کارت برای همه آنها انجام شد و کارت به آنها تحویل داده شده است.

کارگر تاکید کرد: برای اینکه هموطنان بتوانند به راحتی از کارت ملی هوشمند استفاده کنند و برای صدور مجدد کارت هزینه ای پرداخت نکنند، مقرر شد تاریخ اعتبار تمامی افرادی که کارت آنها تا سال 1403 و قبل از آن اعتبار دارند تا پایان آن تمدید شود. سال 1405

وی افزود: یکی از کارهایی که در چند سال گذشته با موفقیت انجام نشده است، استفاده و استفاده از امکانات مختلف این کارت است که بسیار حائز اهمیت بوده و همواره مورد توجه سازمان ثبت احوال بوده است و موفقیتی حاصل نشد. در این راستا انجام شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال ادامه داد: در خصوص استفاده از قابلیت‌های کارت هوشمند، در سال گذشته با دستگاه‌های متعددی این اقدام را آغاز کرده‌ایم از جمله با سازمان ثبت اسناد که اثر انگشت گرفته شده از افراد برای کارهای قانونی را با اثر انگشت تطبیق می‌دهد. روی کارت داده شده و قابل استفاده است.

کارگر در خصوص اعطای کارت ملی به افراد زیر 15 سال نیز گفت: منع قانونی برای صدور کارت برای این قشر وجود ندارد، مطالعات انجام شده و تصمیماتی همراه با مجوزهای قانونی اتخاذ شده است. ما معتقدیم کارت ملی هوشمند باید برای افراد زیر 15 سال صادر شود.

وی درباره نحوه صدور کارت ملی هوشمند برای افراد زیر 15 سال افزود: کارت ملی هوشمند از بدو تولد برای این افراد قابل صدور است که تا چند سال برای آنها قابل استفاده است و با توجه به اینکه پس از چند سال می توان از آن استفاده کرد. و تا سن 15 سالگی، چهره فرد تغییر می کند، می توان کارت جدید صادر کرد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: کارت ملی هوشمند افراد زیر 15 سال از نظر اطلاعات درج شده در آن نسبت به افراد بالای 15 سال متفاوت خواهد بود، اما از نظر امنیتی خواهد بود. مانند سایر کارت های ملی هوشمند

رفع تاخیر در صدور 10 میلیون کارت هوشمند ملی

احمد وحیدی وزیر کشور وی بیان کرد: سازمان ثبت احوال یکی از سازمان های مهم و زیرساختی کشور است که برای انواع تحلیل ها آمار حیاتی تهیه می کند. بی شک تحلیل های انجام شده بر روی این آمار نقش مهمی در تصمیم گیری های کشور دارد.

وی افزود: ثبت احوال به عنوان سازمانی پیشرو در دولت سیزدهم اقدامات و تحولات خوبی را انجام داده است و امیدواریم این مسیر طی شود زیرا اقدامات بسیاری باقی مانده است که سازمان ثبت احوال باید در این زمینه محقق شود. از آمار ثبت شده است این پایگاه که از سال گذشته آغاز به کار کرده است به عنوان اقدامی بسیار مهم گام های موثری برداشته است، آخرین آمار در سال 1394 انجام شده است و اگر آمار ثبت شده است اگر اساس را رعایت کنیم از نظر آماری وضعیت بسیار بهتری خواهیم داشت.

وزیر کشور با اشاره به موضوع قانون جمعیت جوانان گفت: وظایف مهمی برای سازمان ثبت احوال در نظر گرفته شده و ایجاد دفتر مناسب در این سازمان برای اجرای دقیق این قانون تدارک دیده شده است. بر این اساس در اتاق نفوسی که در سازمان ثبت احوال ایجاد شده است.» است، تلاش خواهد شد تا به طور موثر اجرای قانون جمعیت جوانان پیگیری شود.

وی ادامه داد: خدمات این سازمان با استفاده از سامانه های هوشمند می تواند پاسخگوی نیاز مردم بسیار سریعتر باشد، پیش از این 10 میلیون کارت ملی هوشمند به عنوان عقب ماندگی از سال های گذشته وجود داشت که با کارهای خوبی که انجام شد، این 10 میلیون کارت ملی هوشمند ثبت شد. نیز صادر شد، البته فرآیند صدور کارت ملی دائمی بوده و کارت برای متقاضیان صادر می شود.

الزام به تعویض شناسنامه

وحیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر صدور کارت ملی برای افراد زیر 15 سال، تصریح کرد: این موضوع یکی از اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است چرا که می تواند تسهیلاتی را در زمینه دریافت خدمات برای این افراد فراهم کند. مردم، بنابراین در ماه های آینده این اقدام آغاز خواهد شد، در خصوص تجمیع کارت های ملی و کارت های بانکی، سازمان ثبت احوال و بانک ملی ایران تفاهم نامه ای امضا کرده اند که روند تجمیع این کارت ها نیز در حال انجام است. دنبال کرد.

وی در خصوص وظایف نهادهای مختلف و انجام این وظایف افزود: در حوزه وزارت کشور تمامی وظایفی که بر عهده این وزارتخانه بود انجام شده و اقدامات در سطح هر شهرستان در حال پیگیری است. و در نهایت بر اساس هر روستا اطلاعات جمع آوری خواهد شد. .

وزیر کشور افزود: خدمات ارائه شده توسط سازمان هوشمندتر می شود، مردم در استعلام راحت تر می شوند، خدماتی برای ایرانیان خارج از کشور که خواستار کارت ملی بودند به گونه ای ارائه می شود که در گذشته مجبور بودند به داخل مراجعه کنند. کشور برای دریافت کارت ملی ، اما با هماهنگی وزارت امور خارجه، ایرانیان خارج از کشور می توانند کارت هوشمند ملی خود را در خارج از کشور دریافت کنند.

وی در خصوص امکان اعمال الزام تعویض شناسنامه گفت: بسیاری از شناسنامه ها یا از نظر ضوابط ایمنی کیفیت خود را از دست داده اند و یا به خوبی شناسنامه های جدید نیستند، به همین دلیل سازمان ثبت احوال دستور داده است که مراحل ثبت احوال انجام شود. هر از گاهی این شناسنامه ها را جمع آوری و جایگزین می کنند. او کار خود را انجام خواهد داد.

وحیدی درباره سامانه ثبت آدرس ایرانیان نیز گفت: این موضوع یکی از آمارهای اجباری است که احراز هویت افراد را تکمیل می کند و همانطور که وظایف ذاتی سازمان ثبت احوال در آیین نامه پیش بینی شده است و نهادهای مختلف در این زمینه باید خدمات دریافت کنند. از سازمان ثبت احوال و اتباع نیز تغییر آدرس خود را در این سامانه ثبت کنند، اما در مواقعی که سازمان ها نیاز به آدرس دارند از این سامانه به عنوان مشوقی استفاده کنند تا شهروندان آدرس جدید خود را در این زمینه بر اساس قانون به روز کنند. چارچوب ها نقاط ضعفی وجود دارد که باید برطرف شود.

از جزئیات الزام تغییر شناسنامه تا حذف آن

دریافت کپی کاغذی مدارک هویتی توسط دستگاه های مختلف الزامی نیست

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر دریافت کپی کاغذی مدارک هویتی از سوی نهادهای مختلف با وجود اعلام ممنوعیت این موضوع، تاکید کرد: دریافت کپی کاغذی را ضروری نمی دانیم.

وزیر کشور ادامه داد: وقتی دستگاه ها بتوانند به سامانه های ثبت احوال متصل شوند و این مدارک هویتی را به صورت آنلاین دریافت کنند، این مسیر مسیر امن تری خواهد بود و رفاه مردم را نیز به همراه دارد و نباید کپی کاغذی دریافت کنند. امیدواریم نهادهایی که به این اسناد نیاز دارند از سامانه های ثبت احوال کشور استفاده کنند.

وی افزود: سازمان ثبت احوال خدمات رسان است و برای ارائه این خدمات اعلام آمادگی کرده است. همچنین از تمامی نهادها تقاضا داریم به وظایف قانونی خود عمل کنند. بدون شک وقتی قانون ابلاغ می شود نیازی به بخشنامه نیست، البته اینها خدمات جدیدی است. بنابراین دستگاه ها باید به متن قانون مراجعه کنند و از امکانات و ظرفیت های ایجاد شده استفاده کنند، رویه های قبلی تغییر کند که البته ممکن است زمان بر باشد.

بررسی حذف شناسنامه

وحیدی با اشاره به ایجاد پایگاه اطلاع رسانی علی و نسبی افزود: با توجه به کارهایی که در خصوص ایجاد این سامانه انجام شده و درصد پیشرفت قابل قبولی دارد، امیدواریم هر چه سریعتر نهایی شود.

وی درباره حذف شناسنامه ها نیز گفت: جایگزینی شناسنامه با چیز دیگری در دست بررسی است اما الزامات و الزاماتی دارد. از سوی سازمان ثبت احوال آمادگی وجود دارد، اما الزامات متقاضیان آن نیز باید در نظر گرفته شود، این موضوع نیز باید در آیین نامه دیده شود، بنابراین همه مسائل زیر نظر سازمان ثبت احوال نیست، ظرفیت فنی ایجاد شده است، اما مقررات نیز باید تطبیق داده شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *