1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آخرین جزئیات امدادرسانی هلال احمر به…

آخرین جزئیات امدادرسانی هلال احمر به حوادث جاده‌ای و طبیعی تا امروز ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

آخرین جزئیات امدادرسانی هلال احمر به حوادث جاده‌ای و طبیعی تا امروز ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

بابک محمودی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات از هفتم تا چهاردهم بهمن ماه در سراسر کشور، گفت: در مدت مذکور، امدادگران جمعیت هلال احمر در 830 ماموریت امداد و نجات در سراسر کشور حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه امدادگران هلال احمر به بیش از 15 هزار مصدوم حادثه در این مدت امدادرسانی کردند، افزود: در مدت یاد شده، امدادگران حدود 300 نفر از مصدومان حوادث را به مراکز درمانی منتقل کردند که در این مدت بیش از 300 نفر از قربانیان و مجروحان حوادث نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: از یازدهم تا سیزدهم بهمن ماه در استان های آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان و مرکز. در 21 محور کوهستانی امداد رسانی شد.

محمودی افزود: از سیزدهم تا چهاردهم بهمن ماه به 600 نفر امدادرسانی و اسکان اضطراری برای پنج نفر در راه انجام شد، همچنین چهار نفر توسط تیم های امدادی به مناطق امن منتقل شدند و یک مصدوم برف و کولاک نیز توسط ناوگان هلال احمر منتقل شد. به مراکز درمانی منتقل شدند که در این مدت 33 تیم هلال احمر موفق به رهاسازی 129 خودرو گرفتار در برف و کولاک شدند.

وی گفت: با بارش برف و باران و اقدامات امدادی هلال احمر از 11 تا 14 بهمن ماه 27 استان کشور تحت تاثیر برف و کولاک قرار گرفتند که با توجه به بارش برف و باران در روزهای گذشته، 27 استان و 121 منطقه (شامل 116 کوهستانی) محورها، سه روستا و دو منطقه عشایری) نیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند، در این مدت به بیش از 13000 مصدوم حادثه امداد رسانی کردند، امدادگران برای بیش از 3600 نفر اسکان اضطراری، 10 نفر را به مناطق امن و 15 نفر را به مراکز درمانی انتقال دادند و 314 نفر را عملیاتی کردند. تیم هایی شامل ۱۲۴۱ امدادگر در عملیات رهاسازی ۸۰۹ خودرو از برف شرکت کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تصریح کرد: از یازدهم تا بامداد پانزدهم بهمن ماه در پی بارش برف و باران در چهار روز گذشته، 29 استان و 153 منطقه شامل 135 محور کوهستانی، یک شهرستان، 15 روستا و دو منطقه عشایرینیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند و در این مدت به 15 هزار و 451 مصدوم حادثه امدادرسانی شدند، امدادگران برای 4493 نفر اسکان اضطراری و 30 نفر به مناطق امن و 16 نفر به مراکز درمانی و 369 تیم عملیاتی منتقل شدند. از جمله 1429 امدادگر در این ماموریت ها حضور داشتند، همچنین در این مدت 912 خودرو از برف رهاسازی شدند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *