یک موسسه اعتباری دیگر منحل شد

ایرنا: پس از واگذاری کامل سپرده ها، دارایی ها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی در کمتر از 2 ماه، مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری غیربانکی نور توسط کمیته عالی ساماندهی غیرمتشکل ها برگزار شد. بازار پول در بانک مرکزی و بر اساس تصمیم اعضا این موسسه منحل و کمیته تصفیه موسسه از سوی بانک مرکزی منصوب شد و فرآیند تصفیه آغاز شده است.

به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، این بانک در راستای برنامه اصلاح نظام بانکی کشور در 20 دی ماه 1402 سپرده ها، دارایی ها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور را به بانک ملی ایران واگذار کرد. زمان، این فرآیند با موفقیت به پایان رسید. تکمیل رسید

بر اساس این گزارش، به منظور انجام اصلاحات لازم در نظام بانکی کشور و به منظور حفظ حقوق سپرده گذاران و حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی ایران، بر اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی روسای قوای سه گانه، شورای پول و اعتبار و کمیته تخصصی بانکداری اصلاح نظام، وضعیت موسسه اعتباری غیربانکی نور مشخص شد و در این راستا شعب و سپرده ها و بخشی از دارایی های شرکت نور غیر بانکی مشخص شد. – مؤسسه اعتباری بانکی (مربوط به سپرده‌های قابل انتقال) به بانک ملی ایران واگذار شد.

هدف بانک مرکزی از تدوین طرح ساماندهی موسسه مذکور دستیابی به پایان مطلوب این فرآیند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین مسائل مرتبط بوده است.

در این راستا و به منظور اطلاع رسانی شفاف به آحاد جامعه به ویژه ذینفعان اصلی موسسه اعتباری مذکور (سپرده گذاران، سهامداران و کارکنان) نکات زیر یادآور می شود:

در چارچوب مصوبات فوق الذکر و اختیارات فوق العاده اعطا شده به بانک مرکزی، مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری غیربانکی نور روز چهارشنبه (20 بهمن ماه) توسط کمیته عالی ساماندهی بازار غیرمتشکل پول و پول برگزار شد. بنا به تصمیم اعضای مجمع عمومی فوق‌العاده، موسسه مذکور منحل و هیئت مدیره تصفیه موسسه مذکور توسط بانک مرکزی ایران منصوب و فرآیند انحلال موسسه آغاز شده است.

این روند گامی مهم در جهت حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی تلقی می شود و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هموطنان خود درخواست می کند اخبار و اطلاعات مربوط به این طرح ملی را تنها از طریق اطلاعیه های رسمی پیگیری کنند. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *