پیش بینی قیمت طلای جهانی / انس جهانی طلا از نردبان تورم پایین می‌آید؟

پیش بینی قیمت طلای جهانی / انس جهانی طلا از نردبان تورم پایین می‌آید؟

به گزارش میهن تجارت، انس گلوبال گلد مومنتوم در پایان معاملات هفته گذشته مسیر را دنبال نکرد و با اندکی کاهش به کار خود پایان داد. در هفته آینده، سرمایه گذاران به دقت داده های تورم ژانویه ایالات متحده را بررسی خواهند کرد و به تحولات فنی توجه زیادی خواهند کرد تا سرنخ هایی از حرکت طلای جهانی پیدا کنند.

روند کند قیمت جهانی طلا در هفته گذشته

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو او در یک مصاحبه تلویزیونی با 60 دقیقه CBS نیوز تکرار کرد که بعید است جلسه سیاست گذاری در ماه مارس زمان مناسبی برای شروع کاهش نرخ بهره باشد. با این حال، او همچنین گفت که در صورت مشاهده بازار کار ضعیف یا کاهش قابل توجه تورم، می توانند زودتر حرکت کنند.

بازدهی اسکناس 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در روز دوشنبه پس از گزارش مشاغل قوی بیش از سه درصد افزایش یافت و باعث شد طلا روز خود را در محدوده منفی نزدیک به 2020 دلار به پایان برساند. در غیاب انتشار داده‌های کلان اقتصاد کلان، شاخص دلار آمریکا (DXY) در کنار بازدهی ایالات متحده کاهش یافت و به طلای جهانی اجازه داد تا بهبودی ملایمی را تجربه کند.

آیا خطرات سیاسی کاهش می یابد؟

در همین حال، قطر به عنوان میانجی اعلام کرد که حماس در روز سه شنبه به پیشنهاد آتش بس با اسرائیل «به طور کلی مثبت» پاسخ داده است. با این حال، این خبر نتوانست نگرانی ها در مورد تعمیق بحران در خاورمیانه را کاهش دهد.

جریان های ریسک در بازارهای مالی از چهارشنبه شروع به تسلط کردند، زیرا S&P 500 پس از زنگ افتتاح به بالاترین حد خود رسید. اگرچه بهبود احساسات ریسک پذیری معامله گران تقاضا برای دلار را دشوار کرده بود، اما نتوانست شتاب بیشتری بگیرد.

وزارت کار ایالات متحده روز پنجشنبه گزارش داد که مطالبات اولیه بیکاری کاهش یافته است. دلار در برابر رقبای خود مقاومت کرد و طلا در تلاش برای بازیابی قدرت خود بود.

روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) نرخ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه دسامبر را از 0.3 درصد به 0.2 درصد کاهش داد. به دلیل ادامه افزایش بازده اسکناس 10 ساله خزانه داری آمریکا در آستانه تعطیلات آخر هفته، طلا در جلسه آمریکا کاهش یافت.

تقابل سرنوشت انس گلد با داده های تورم ژانویه

اداره آمار کار اطلاعات تورم ژانویه را روز سه شنبه منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت بدون مواد غذایی و انرژی به ترتیب 0.2 و 0.3 درصد افزایش یابد.

اما اگر اعداد کمتر از حد انتظار باشد، یعنی کمتر یا مساوی صفر باشد، آنگاه ممکن است بازار در مورد احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس تجدید نظر کند. این می تواند باعث شود که بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا به زیر چهار درصد برسد و قیمت طلا را افزایش دهد.

در حال حاضر، 82.5 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو در جلسه بعدی خود نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد. این بدان معناست که اگر تورم بالاتر از حد انتظار باشد، دلار آمریکا فضای زیادی برای رشد نخواهد داشت. با این حال، تورم بالا می تواند از بازده اوراق قرضه آمریکا حمایت کند و از افزایش آسان قیمت طلا جلوگیری کند.

گزارش خرده فروشی ماه ژانویه نیز روز پنجشنبه منتشر خواهد شد، اما از آنجایی که تغییرات قیمت را در نظر نمی گیرد، بعید است که واکنش بازار را به دنبال داشته باشد.

پیش از آخر هفته، فعالان بازار همچنین به داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ژانویه و داده‌های اولیه اطمینان مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان در ماه فوریه نگاه خواهند کرد.

به طور کلی، سرمایه گذاران بعید هستند که بر اساس داده های هفته آینده تصمیم بزرگی بگیرند، مگر اینکه گزارش تورم ایالات متحده به طور قابل توجهی انتظارات بازار را در مورد نرخ بهره فدرال رزرو تغییر دهد. در عوض، آنها ممکن است تحولات را برای فرصت های تجاری کوتاه مدت با دقت بیشتری دنبال کنند.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *