1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. دلار در کف جدید دوام دارد؟

دلار در کف جدید دوام دارد؟

برزو حق شناس، تحلیلگر بازارهای مالی در گفت و گو با «تجرت نیوز»:


طی یک ماه گذشته قیمت دلار با نوسانات فزاینده به سقف قیمتی قبلی رسید اما سیاست فریز ارزی سیاستگذار روند قیمتی را معکوس کرد و دلار کاهش یافت. اسکناس در حال حاضر در پایین ترین سطح جدید معامله می شود. برزو حق خوصه کارشناس اقتصادی در گفت وگو با میهن تجارت در پاسخ به این سوال که قیمت دلار تا پایان سال به چه سطحی می رسد؟به گزارش میهن تجارت، نوسانات قیمت دلار طی یک ماه گذشته مورد توجه تجار، کارشناسان اقتصادی و به ویژه افکار عمومی قرار گرفته است. اسکناس که سردمدار بازارهای دیگر است، هر گونه نوسان در قیمت آن مستقیماً با تمام بخش های زندگی مردم گره خورده است، زیر چتر سیاستمدار است.

قیمت دلار طی یک ماه گذشته به سقف قبلی خود یعنی 60 هزار تومان نزدیک شد و به عنوان بازوی سیاست گذار در بازار ارز با سیاست ارزی بازارساز وارد نیم کریدور 50 هزار تومانی شد. اسکناس آمریکا اکنون در کف قیمتی جدید در نوسان است و به نظر می رسد نهاد پولی کشور می خواهد همین محدوده قیمتی را برای دلار حفظ کند.

این هفته قیمت دلار در رنج است

در همین رابطه، برزو حق شناس کارشناس اقتصادی به میهن تجارت با اشاره به سقف گذاری قیمت دلار در هفته های گذشته گفت: در هفته اول بهمن که دلار به سقف کریدور 50 هزار تومان نزدیک شد، این انتظار وجود داشت. اصلاح قیمت.” این اتفاق افتاد و دلار محدوده قیمتی 54 تا 55 هزار تومان را به عنوان یک طبقه جدید شناخت.

وی با اشاره به اینکه اصلاح قیمت دلار خیلی سریع و با شیب تند اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: کف قیمت دلار در پله های 5 و 6 کریدور 50 هزار تومانی شکل گرفته است.

پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش بینی قیمت دلار در هفته چهارم بهمن گفت: برای این هفته محدوده کریدور چهار تا ششم 50 هزار تومان پیش بینی می شود.

وی در خصوص روند قیمت دلار در هفته های باقی مانده از سال جدید گفت: به نظر می رسد در بقیه ایام سال، دلار در محدوده قیمتی فعلی با نوسانات محدود معامله شود؛ اما در نهایت در مابقی نوسانات. در سال، قیمت به سقف کریدور 50 هزار تومان برمی‌گردد.»

وی افزود: به احتمال زیاد ورود به سال جدید با ورود دلار به کریدور ششم همراه خواهد بود.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *