1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. ذره بین؛ دلار و طلا بخریم…

ذره بین؛ دلار و طلا بخریم یا صندوق‌ طلا؟

ذره بین؛ دلار و طلا بخریم یا صندوق‌ طلا؟

به گزارش میهن تجارت؛


بررسی روند قیمت دلار، طلای 18 عیار، سکه امامی و صندوق های طلا حاکی از آن است که صندوق های طلا در روند صعودی دلار از نرخ رشد قیمت بالایی برخوردار بوده و از تمامی رقبای خود پیشی گرفته اند. اما در روند نزولی دلار، این صندوق ها هیجان بیشتری را پشت سر می گذارند و سقوط سنگین تری را تجربه می کنند. در این قسمت استراتژی صحیح سرمایه گذاری در صندوق های طلا زیر ذره بین مورد بررسی قرار گرفته است.به گزارش میهن تجارت، صندوق های طلا ابزار جدیدی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه هستند که به طور خاص در اوراق مبتنی بر طلا سرمایه گذاری می کنند. به عبارت دیگر خرید واحدهای این صندوق ها مانند خرید طلای فیزیکی از بازار طلا و سکه است و بازدهی آنها نیز با بازار فیزیکی طلا و سکه مقایسه می شود.

سرمایه گذاری در صندوق های طلا از طریق بازار سرمایه انجام می شود و برای این امر داشتن کد بورسی الزامی است. شما می توانید واحدهای این صندوق ها را با کد صرافی خرید و فروش کنید.

نمادهای صندوق های طلا در بازار قابل معامله هستند و برای خرید و فروش آنها کافی است از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری های عضو بورس کالا اقدام کنید. اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا صندوق طلا سود بیشتری دارد یا طلا؟ ذره بین این هفته به این سوال پاسخ می دهد.

گزارش های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *