1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. صادرات زعفران شتاب می‌گیرد/ ثبات قیمت…

صادرات زعفران شتاب می‌گیرد/ ثبات قیمت زعفران در بازارعضو شورای ملی زعفران با اشاره به ثبات قیمت زعفران در بازار گفت: با رفع مشکلات بازگشت ارز صادرکنندگان به سامانه نیما، صادرات زعفران شتاب می گیرد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، علی حسینی از ثبات قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: قیمت فعلی هر کیلو زعفران 55 تا 60 میلیون تومان و زعفران نگینی 80 میلیون تومان است.

به گفته وی، اگرچه میزان تولید زعفران امسال نسبت به سال گذشته کمتر بوده است، اما بعید است تا پایان سال اتفاق خاصی در بازار رخ دهد.

حسینی از قاچاق ماهانه 10 تن زعفران به آن سوی مرزها خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات فراوان صادراتی ناشی از بازگشت ارز به سامانه نیما، میزان صادرات کاهش یافته و میزان قاچاق نیز کاهش یافته است. افزایش یافت، در حالی که با رفع مشکلات بازگشت ارز، قاچاق زعفران دیگر صرفه اقتصادی ندارد و به میزان قاچاق به صادرات رسمی زعفران اضافه می شود.

یکی از اعضای شورای ملی زعفران گفت: بر اساس آمار سالانه 70 تا 80 درصد زعفران تولیدی به بازارهای هدف صادر می شود که به این معناست که حل مشکل ارز و قراردادهای صادراتی توسط صادرکنندگان تایید شده تاثیر بسزایی بر صادرات خارجی دارد. تبادل.
منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *