1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین: حمله به…

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین: حمله به رفح منجر به یک فاجعه انسانی می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه درباره آخرین تحولات اوضاع فلسطین و تلاش های انجام شده برای توقف جنگ در غزه گفتگو کرد.

وی درباره خطرات جدی حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح که بیش از یک و نیم میلیون فلسطینی از شمال و مرکز غزه به آن پناه برده اند، هشدار داد.

محمود عباس بر لزوم مداخله جامعه جهانی به ویژه دولت آمریکا برای الزام رژیم صهیونیستی به توقف جنگ غزه و توقف حمله به شهر رفح تاکید کرد و گفت: این حمله منجر به فاجعه انسانی و فجیع خواهد شد. کشتارهایی که هدف آن آواره کردن ملت فلسطین از سرزمین و کشور خود است و این تکرار نکبت 1948 و 1967 است، اما هرگز اجازه تکرار آن را نخواهیم داد.

محمود عباس گفت: ساکنان کرانه باختری از جمله قدس شرقی در معرض جنایات قتل، پاکسازی قومی و تبعیض از سوی ارتش و شهرک نشینان قرار دارند و باید فورا جلوی این موضوع گرفته شود. اموال مسدود شده فلسطینی ها نیز باید توسط مقامات اسرائیلی آزاد شود.

محمود عباس و تمیم بن حمد آل ثانی درباره تلاش کشورهای عربی برای توقف جنگ غزه و آماده شدن برای راه حل سیاسی و پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی گفتگو کردند. و عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد.

وی بر هماهنگی مشترک دو طرف برای آتش بس فوری و حمایت از موضع رسمی فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری بر اساس قوانین بین المللی تاکید کرد.

شهر رفح از شب گذشته شاهد حملات خونینی بود که ده ها شهید و زخمی برجای گذاشت. همچنین این شهر شاهد درگیری شدید بین اعضای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است.

ارتش رژیم صهیونیستی بدون توجه به هشدارهای بین المللی مبنی بر پایان حمله به این شهر که هزاران آواره در آن پناه گرفته اند، این شهر را هدف قرار داده است.

شامگاه یکشنبه و بامداد دوشنبه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات شدیدی را علیه آوارگان در نزدیکی مرزهای مصر و منازل مسکونی در رفح انجام دادند.

عزت الرشق از رهبران جنبش حماس صبح امروز تاکید کرد: جنایات رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان در رفح که بیش از 100 شهید بر جای گذاشته است، ادامه جنگ نسل کشی و آوارگی اجباری فلسطینیان است.

رژیم صهیونیستی حدود 129 روز پیش جنگ ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرد که منجر به شهادت 28 هزار و 340 شهید و مجروح شدن 67 هزار و 984 نفر که بیشتر آنها زن و کودک هستند، شد. همچنین هزاران نفر همچنان زیر آوار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *