1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. چه کسانی مرغ را کیلویی ۵۳…

چه کسانی مرغ را کیلویی ۵۳ هزار تومان می‌فروشند؟دبیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: قیمت مرغ کیلویی حدود 70 هزار تومان است اما در حال حاضر با نرخ 53 تا 54 هزار تومان از مرغداران خریداری می شود.به گزارش به گزارش میهن تجارت، دبیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: حداکثر نیاز ماهیانه مرغ گرم 270 هزار تن است که بر این اساس باید 130 میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شود.

پرویز فروغی گفت: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امنیت غذایی بر جوجه ریزی 150 میلیون قطعه تاکید کرد که البته به دلیل بحث مازاد با این میزان مخالفت کردیم.

به گفته وی، بر اساس آمار، جوجه ریزی ماهانه 130 میلیون قطعه پاسخگوی نیاز کشور است به طوری که 110 میلیون قطعه برای بازار داخلی نیاز است و 20 میلیون قطعه نیز باید برای ذخایر استراتژیک باقی بماند و مازاد جوجه ریزی از این رقم است. به دلیل عدم امکان جمع آوری آن از سطح. بازار صنعت طیور را به چالش می کشد.

قیمت مرغ در بازار حدود 70 هزار تومان است

فروغی ادامه داد: با وجود اینکه قیمت هر کیلو مرغ حدود 70 هزار تومان است، در حال حاضر با نرخ 53 تا 54 هزار تومان از مرغداران خریداری می شود.

دبیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با جوجه ریزی ماهانه 150 میلیون قطعه جوجه، تولید مرغ گرم به بیش از 300 هزار تن می رسد و این در حالی است که حداکثر نیاز کشور 260 تا 270 هزار تن است.

وی گفت: با توجه به میزان واردات تخم بارور و جوجه کشی، کمبودی در تامین مرغ شب عید نداریم.
منبع:

اخبار آنلاین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *