1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. نقشه ایران خودرو برای تولید پژو…

نقشه ایران خودرو برای تولید پژو در 1403/ تولید تارا و هایما در هاله‌ای از ابهام!

ایران خودرو از برنامه فروش خود در سال 1403 رونمایی کرد/ وضعیت تارا و هایما در هاله‌ای از ابهام

به گزارش اقتصاد نیوز، ایران خودرو قصد دارد در سال آینده حدود 616 هزار دستگاه خودروی سواری تولید کند. البته این خودروساز طبق معمول در اطلاعات منتشر شده در سایت کدال سازمان بورس به طور شفاف مشخص نکرده است که چه تیراژی برای تولید تارا و هایما در سال آینده در نظر گرفته شده است.

این خودروساز برای سال جاری تکمیل 725 هزار دستگاه خودروی سواری در خطوط تولید خود را هدف گذاری کرده بود، اما تولید محقق شده این خودروساز تا پایان آذرماه 1402 به همراه برآورد انجام شده برای تولید خودروهای سواری تا فصل زمستان امسال است. در مجموع حدود 554 هزار و 300 واحد را نشان می دهد. البته این حجم تولید با برنامه تولید سال آینده منهای هدف تولید تارا و هایما است، اما بعید به نظر می رسد ایران تا سال جاری نزدیک به 171 هزار دستگاه از انواع هایما و تارا در خطوط تولید کند. . تولید خود را تکمیل کنند.

بنابراین آنچه مدیرعامل ایران خودرو برای امسال در تولید خودروهای سواری تعیین کرده بود با واقعیت تولید این خودروساز همخوانی نداشت.

پیش‌بینی می‌شود آبی‌های جاده‌ای ویژه در تعیین هدف تولید برای سال آینده برای تولید حدود 616 هزار دستگاه (منهای تیراژ تارا و هایما که مشخص نیست) با چالش‌هایی مواجه شوند و طبق معمول نتوانند به هدف خود دست یابند.

همین موضوع احتمالاً بر خودروسازان ایران از نظر تیراژ تأثیر خواهد گذاشت. ایران خودرو در پایان فصل پاییز علاوه بر برآوردی که در صورت های مالی خود از فروش فصل زمستان خود به جز تارا و هایما تا پایان 8 اسفند ماه سال جاری درج کرده است، حدود 558 هزار و 400 دستگاه است. از محصولات خود به جز فاکتور تارا و هایما برای متقاضیان.

این خودروساز که در کیلومتر 14 جاده ویژه قرار دارد، قصد دارد در سال آینده به جز هایما و تارا، حجم فروش خود را به 617 هزار دستگاه برساند.

بنابراین در تولید و فروش سال آینده نسبت به آنچه در سال جاری تا پایان دی ماه 1402 به دست آمده است، علاوه بر آنچه که برای سه ماهه پایانی سال جاری تخمین زده اند، نزدیک به 11 درصد رشد خواهند داشت. .

نکته جالب اینجاست که این رشد تولید و فروش در تیررس ایران خودرو قرار دارد در حالی که تولید و عرضه محصولات خانواده پژو با افت همراه خواهد بود.

مدیران ایران خودرو قصد دارند در سال آینده تیراژ تولید و فروش اعضای خانواده پژو را کاهش دهند و این در حالی است که در گذشته برای رشد تولید و فروش خود روی محصولات خود با برند پژو حساب ویژه ای باز کرده بودند.

باباد منتظر ماند تا ببیند آیا دو تا چهار قیمت خودرو منتشر شده در سایت کدال این خودروساز در پایان سال جاری و 1403 محقق می شود یا اینکه انحراف ایران خودرو از اهداف تولید و فروش افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *