1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. افزایش فروش لپ تاپ سوخته در…

افزایش فروش لپ تاپ سوخته در فروشگاه‌های آنلاین/ ۴۰ درصد لپ‌تاپ‌های آگهی‌‌شده خراب هستند

رئیس اتحادیه فناوران به مردم هشدار داد:


افزایش ناگهانی قیمت لپ تاپ باعث محبوبیت خرید و فروش لپ تاپ دست دوم شده است. اکنون همانطور که رئیس اتحادیه فناوران می گوید 40 درصد لپ تاپ هایی که تبلیغ می شود شکسته یا سوخته است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، در سال های اخیر هزینه خرید لپ تاپ و کامپیوتر به قدری افزایش یافته است که بسیاری از دانشجویان و کارمندان با وجود ضرورت قادر به خرید آن نیستند. ظاهرا خرید لپ تاپ نیز به یکی از آرزوهای جوانان تبدیل شده است. اما کسانی که چاره ای جز استفاده از این محصول ندارند به سایت های فروش لپ تاپ دست دوم روی آورده اند. اما به نظر می رسد بسیاری از محصولات دست دوم سوخته و آسیب دیده اند.

از دست دادن خریداران لپ تاپ دست دوم

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در همین زمینه گفت: خرید لپ تاپ دست دوم و قاچاق برای مصرف کننده ضرر دارد. زمانی که فردی نیاز به لپ تاپ دارد، اما توان خرید آن را ندارد، سراغ لپ تاپ های دست دوم یا قاچاق می رود. متاسفانه از پنج لپ تاپ فرسوده و قاچاق تنها سه لپ تاپ سالم و 40 درصد آنها ناسالم هستند. در نتیجه مصرف کننده بدون شک متضرر خواهد شد.

محمدرضا فرجی تهرانی با اشاره به اینکه امکان بازگرداندن لپ تاپ قاچاق پس از خرید وجود ندارد، تصریح کرد: از آنجایی که بسیاری از لپ تاپ های دست دوم و قاچاق از طریق سایت های اینترنتی یا صفحات فضای مجازی به فروش می رسد، پس از مدتی امکان عودت دستگاه وجود دارد. نقص رخ می دهد. آن وجود ندارد. از طرفی بسیاری از این افراد در شهرستان ها فعال هستند و امکان پیگیری و شکایت برای مصرف کننده وجود ندارد.

وی خریداران را نسبت به خرید محصولات استوک هشدار داد و افزود: در مورد خرید و فروش لپ تاپ استوک قطعا کیفیت این محصولات با محصولات جدید متفاوت است. مصرف کننده باید باهوش باشد. کجای دنیا قیمت لپ تاپ برند در ایران 600 هزار تومان است؟

قاچاق لپ تاپ قانونی!

فرجی تهرانی با بیان اینکه بازار قاچاق قانونی لپ تاپ از مدت ها قبل شکل گرفته است، توضیح داد: محصولات بورسی را به جای نو به مصرف کنندگان می فروشند. در نتیجه به خریداران توصیه می شود محصول را از شخصی خریداری کنند که گارانتی آن مورد تایید سامانه جامع گارانتی و اتحادیه باشد. قاچاق در واقع به معنای فروش کالا بدون ضمانت است.

قیمت لپ تاپ اقتصادی از 11 میلیون تومان شروع می شود

رئیس اتحادیه فناوران با اشاره به خرید لپ تاپ های اقتصادی برای دانشجویان، تصریح کرد: قیمت لپ تاپ های اقتصادی از حدود 11 میلیون تومان شروع می شود و عملکرد معمولی دارند. اما خرید یک لپ تاپ مقرون به صرفه به انتظارات فرد بستگی دارد. اگر دانش آموز فقط جزوات کار اینترنتی و مطالعه دارد، این لپ تاپ مناسب است. اما برای انجام پروژه های سنگین دانشگاهی موثر نیستند. حتی ممکن است با فایل های پاورپوینت این لپ تاپ ها مشکل داشته باشند. در واقع این لپ تاپ ها بیشتر توسط منشی ها یا برخی اپراتورها استفاده می شود.

فرجی در پاسخ به اینکه ممکن است عده ای به دلیل گرانی لپ تاپ به سراغ خرید تبلت بروند، تاکید کرد: هر کدام جای خود را دارند و تبلت هرگز جای لپ تاپ را نمی گیرد. همچنین با وجود اینکه روزانه کارهای زیادی با اپلیکیشن های مختلف تلفن همراه انجام می شود، لپ تاپ و کامپیوتر برای انجام برخی فعالیت ها به ویژه تجارت ضروری است.

برای مطالعه بیشتر در مورد گزارش، آیا قیمت لپ تاپ افزایش می یابد؟ در به گزارش میهن تجارت بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *