1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. عمران‌خان گزینه خود را برای نخست‌وزیری…

عمران‌خان گزینه خود را برای نخست‌وزیری پاکستان معرفی کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: یکی از دستیاران عمران خان گفت که نخست وزیر سابق پاکستان عمر ایوب خان را به عنوان نامزد خود برای پست نخست وزیری میهن تجارت کرد.

پس از میهن تجارتات پاکستان، نامزدهای مستقل مورد حمایت عمران خان، نخست وزیر سابق زندانی، با کسب 92 کرسی، بزرگترین گروه را به خود اختصاص داده اند، اما نمی توانند به تنهایی دولت تشکیل دهند، زیرا به صورت انفرادی و 9 حزب شرکت کرده و ائتلاف را رد کرده اند. حزب مردم پاکستان یا مسلم لیگ نواز.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اسد قیصر، دستیار ارشد و کلیدی عمران خان، روز پنجشنبه پس از دیدار با عمران خان در زندان به خبرنگاران گفت: عمر ایوب خان نامزد ما برای میهن تجارتات نخست وزیری خواهد بود و او توسط عمران خان میهن تجارت شده است. “

وی همچنین افزود که حزب تحریک انصاف برای گفتگو و رایزنی در مورد حمایت از نامزدی ایوب با سایر احزاب تماس خواهد گرفت.

ایوب در حال حاضر مخفی است و در تحقیقات مختلف از جمله به اتهام «شرکت در اغتشاش پس از دستگیری عمران خان» تحت تعقیب نیروهای پلیس است.

او با وجود غیبت در مبارزات میهن تجارتاتی، در رقابت شرکت کرد و در میهن تجارتات به کرسی دست یافت. عمر ایوب همچنین نوه ایوب خان است که از سال 1958 تا 1969 بر پاکستان حکومت می کرد.

به گفته یک سخنگوی، شهباز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان، نامزد بعدی نخست وزیری برای رهبری ائتلاف جدید تشکیل شده بین احزاب مختلف خواهد بود. این در حالی است که میهن تجارتات پارلمانی پنجشنبه گذشته بار دیگر به تشکیل مجلس معلق منجر شد.

حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) به رهبری عمران خان از این اتحاد انتقاد کرد و آنها را “فرمان های دزد” خواند. عمران خان نیز هرگونه اتحاد با رقبای خود را رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *