1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به…

ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق هنوز اجرا نشده است

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت:


قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق همچنان در اخبار است و اجرایی نشده است، گفت: ابعاد این موضوع در حال حاضر نامشخص است. .به گزارش به گزارش میهن تجارت، چندی پیش کاوه زرگران – رئیس کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق بازرگانی تهران – از توقف صادرات شیرینی و شکلات به عراق خبر داد و گفت: در هفته گذشته صادرات به عراق با مشکل مواجه شد. و این در حالی است که عراق یکی از بازارهای مهم و تاثیرگذار در صادرات ایران است.

اساساً به دلایلی تجار عراقی خرید خود را متوقف کرده و صادرات محصولاتی مانند کروسان، کیک کاکائویی و ژله به این کشور فعلاً متوقف شده است. به نظر می رسد که بحث های سیاسی در لغو این قراردادهای خرید چندان مؤثر نیست و عراقی ها با هدف حمایت از تولید ملی این مصوبه را وضع کرده اند. اما کمبود تولید شیرینی و شکلات در این کشور این امید را زنده نگه داشته که صادرات این محصولات به عراق به زودی از سر گرفته شود.

در همین رابطه، آرمان خالقی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق همچنان خبرساز است و اجرایی نشده است، اظهار کرد: این ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق همچنان خبرساز است. اگر این اتفاق برای ترکیه می افتاد، می گفتند این محدودیت برای همه است. اما به نظر می رسد این حد برای ایران است.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به نظر می رسد توافقی برای حذف ایران از بازار آب نبات و شکلات عراق در حال انجام است، تصریح کرد: البته عراق سیاست تولید مایحتاج خود را در این زمینه دنبال می کند. کشور خودش به همین دلیل ما در حال بررسی وضعیت ترکیه در بازار شیرینی و شکلات عراق هستیم تا از این موضوع مطمئن شویم.

خالقی با بیان اینکه ترکیه کشوری نیست که به این راحتی بازار را رها کند و به هر طریقی برای حفظ بازار امتیاز بدهد، گفت: در حال حاضر همه چیز مبهم است.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند /سخنگوی کاخ سفید: امریکا در تصمیم گیری اسرائیل در مورد پاسخ به حمله ایران دخالتی ندارد / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو