1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. چرا با وجود کاهش قیمت انس…

چرا با وجود کاهش قیمت انس جهانی، طلا در ایران ارزان نشد؟

چرا با وجود کاهش قیمت جهانی طلا در ایران ارزان نشد؟


رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با وجود کاهش قیمت جهانی طلا، قیمت ها در بازار داخلی به دلیل گرانی ارز و قفل شدن معاملات، آنطور که انتظار می رفت کاهش پیدا نکرد.به گزارش میهن تجارت، نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران، درباره اینکه افت قیمت جهانی طلا تا چه اندازه بر قیمت ها در بازار داخلی تاثیر گذاشته است، گفت: افت قیمت طلا در بازار داخلی چقدر است. آمد

وی افزود: دلیل اصلی عدم تاثیر کاهش تقاضای جهانی بر قیمت های داخلی بالا بودن نرخ ارز است. با توجه به اینکه قیمت ارز نسبت به انس کاهش کمتری داشته است، به همین دلیل افت قیمت های جهانی نتوانسته تاثیر زیادی بر بازار داخلی طلا داشته باشد. به گونه ای که قیمت سکه امامی نسبت به هفته گذشته تنها 900 هزار تومان کاهش یافت.

بذرافشان به مسدود شدن حساب 400 نفر از فعالان صنعت طلا اشاره کرد و گفت: مدتی است که بازار طلا به دلیل مسدود شدن حساب 400 طلافروش بحرانی شده و معاملات در بازار طلا را به شدت کاهش داده است. بر همین اساس با وجود نزدیک بودن به شب عید، متاسفانه در بازار طلا مبادلات آنطور که باید انجام نمی شود.

وی تاکید کرد: از 400 حساب مسدود شده تنها حدود 20 حساب افتتاح شده و مسئولان هر روز قول رفع کامل انسداد را می دهند اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. بر این اساس در حال حاضر تعداد محدودی طلافروش مشغول به کار هستند.
منبع:

مهر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *