1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آخرین وضعیت جاده‌های کشور؛ امروز پنجشنبه…

آخرین وضعیت جاده‌های کشور؛ امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن / بارش برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان

آخرین وضعیت راه های کشور;  امروز پنجشنبه 26 بهمن/ بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور

گزارش کردن خبرگزاری به گزارش میهن تجارتآخرین وضعیت راه های کشور تا ظهر امروز پنجشنبه بیست و ششم بهمن_ به شرح زیر است:

آخرین وضعیت جوی ترافیکی محورهای شمالی

ترافیک روان در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت)

محورهای شمالی بدون تداخل جوی هستند.

آخرین وضعیت جوی ترافیکی سایر محورها

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا استاندارد

ترافیک سنگین در آزادراه کرج – قزوین مهراویلاگلشهر و کمال شهر

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه ساوه – تهران حدفاصل نسیم شهر به رازی آباد

آخرین شرایط آب و هوایی

بارش برف و باران در برخی مناطق استان های آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری و کردستان

در برخی مناطق استان های آذربایجان شرقی، بوشهر، لرستان، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، همدان، ایلام و خوزستان بارندگی می شود.

محورهای مسدود شده غیر شریانی

محور پونل – پابند

محور هشتگرد – طالقان

محورهایی با انسداد فصلی

سروآباد – پاوه

سی سخت – پادنا

خزانه داری – تویسرکان

لاغرشهر

بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی لطفا وی درباره آخرین وضعیت ترافیکی راه های کشور گفت: ترافیک در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل پل فردیس تا پل کالا، آزادراه ساوه-تهران حدفاصل نسیم شهر و رازی آباد و محور شهریار-تهران نیمه تمام گزارش شده است. در برخی بخش ها سنگین .

وی در خصوص وضعیت جوی راه های کشور افزود: در برخی محورهای استان های آذربایجان غربی و کردستان بارش پراکنده برف و باران مشاهده شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی لطفا وی ادامه داد: در برخی مناطق استان های آذربایجان شرقی، بوشهر، لرستان، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، همدان، ایلام و خوزستان بارش باران اعلام شده است.

شیرانی ادامه داد: در این شرایط رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیر چرخ در محورها و گردنه های کوهستانی برف روب ها الزامی است، رعایت فاصله طولی مناسب، رانندگی با سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز از دیگر موضوعاتی است که رانندگان به آن می پردازند. باید در شرایط برفی مصرف شود. باران را مشاهده کنید

وی بیان کرد: اطمینان از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودرو از قبیل برف روب و بخاری، پر بودن باک خودرو در ابتدای سفر و داشتن غذای کافی و لباس گرم از دیگر توصیه های پلیس به پلیس راه است. رانندگان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی لطفا وی با اشاره به شماره 120 خاطرنشان کرد: رانندگان و مسافران قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه ها و محورهای دارای محدودیت ترافیکی مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

آخرین وضعیت راه های کشور;  امروز پنجشنبه 26 بهمن/ بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور

اوج بارندگی در اکثر استان هاست

صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی: در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت وی با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز که استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، غرب مازندران را شامل می شود، بارندگی رخ می دهد. ، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و بوشهر، غرب و جنوب اصفهان، قزوین، البرز، برخی از مناطق تهران و قم بارش باران و برف در این استان ها در برخی مناطق گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما وجود دارد.

وی افزود: امروز در تهران و کرج انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود و به تدریج با ناپایداری وضعیت جوی در بعدازظهر آلاینده ها کاهش می یابد و در اصفهان نیز روند کاهشی هوا خواهد بود. آلودگی هوا از اواخر روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز جمعه وسعت بارندگی به شمال شرق، برخی نقاط شرق و جنوب کشور و علاوه بر استان های مذکور، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، خراسان رضوی، اصفهان. در برخی مناطق یزد و خراسان جنوبی، بوشهر و غرب خلیج فارس، سواحل خوزستان و بوشهر و بیشتر مناطق استان فارس به جز جنوب شرق بارش باران پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: حداکثر بارش در روز جمعه در لرستان، کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، جنوب کردستان و مرکزی و روز جمعه بارش برف بیشتر از روز قبل. مناطق وسیعی از غرب و شمال غرب و ارتفاعات رشته کوه البرز و زاگرس شمالی و مرکزی شاهد بارش برف خواهد بود.

کولاک برف در شمال کشور

وی با بیان اینکه روز شنبه عمده فعالیت این سامانه در غرب، شمال غرب و شمال کشور است، گفت: علاوه بر موارد ذکر شده در برخی مناطق جنوب، جنوب شرق و شرق نیز بارش باران رخ خواهد داد. و بیشترین بارندگی در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی خواهد بود. غرب استان های کردستان و کرمانشاه، اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی و در برخی مناطق نیمه شمالی استان فارس خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی اضافه کرد: روز شنبه در شمال کشور وزش باد شدید و کولاک و در روزهای یکشنبه و دوشنبه سامانه بارشی در برخی مناطق تضعیف می شود. نیمه شمالی کشور شامل مناطق غربی، مرکزی و شمال شرقی است. در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز و زاگرس در شمال و مرکز و در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیائیان افزود: طی ابتدای هفته جاری افزایش دمای هوا که در اکثر مناطق کشور رخ داده بود با ورود این سامانه و شروع بارندگی به تدریج کاهش می یابد و پس از عبور سامانه بارشی در چند ماه اخیر. روزها دمای هوا حدود 10 تا 15 درجه کاهش می یابد و دما برمی گردد. در اکثر نقاط کشور با هوای زمستانی مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: جمعه در برخی نقاط خوزستان، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، اصفهان، یزد و شنبه در استان های مرکزی، اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس، کرمان، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی. خراسان رضوی. این اتفاق می افتد، به ویژه در مناطقی که باران وجود نداشته است، افزایش گرد و غبار دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی ادامه داد: وزش باد شدید و گرد و خاک اواخر یکشنبه و بامداد دوشنبه در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و از اواخر وقت چهارشنبه تا ظهر شنبه در خلیج فارس و از پایان روز. از پنجشنبه تا یکشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *