1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ترامپ ماه آینده میلادی برای پرونده…

ترامپ ماه آینده میلادی برای پرونده حق السکوت محاکمه می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه به وقت محلی گزارش داد که قاضی خوان مانوئل مرچان از تاخیر در دادگاه جداگانه ترامپ در واشنگتن استفاده کرده و این ماه را برای محاکمه وی اعلام کرده است.

پرونده ترامپ در واشنگتن مربوط به توطئه برای تغییر نتایج میهن تجارتات ریاست جمهوری 2020 است. این پرونده عملاً در انتظار اعلام نتیجه درخواست تجدیدنظر ترامپ است.

این تصمیم به این معنی است که پرونده مربوط به حق سکوت و روابط پنهانی ترامپ در طول مبارزات میهن تجارتاتی ریاست جمهوری 2016 اولین مورد از چهار اتهام جنایی علیه او است که به محاکمه می رود. از دیگر اتهامات ترامپ می توان به تلاش برای تغییر نتایج میهن تجارتات و نگهداری غیرقانونی اسناد طبقه بندی شده در خانه اش در فلوریدا اشاره کرد.

وکلای ترامپ از تصمیم تعیین تاریخ و اینکه ترامپ باید همزمان با تلاش برای کاندیداتوری در نیویورک محاکمه شود، انتقاد کردند.

تاد بلانچ، وکیل مدافع ترامپ گفت: «این کاملاً مداخله در میهن تجارتات است که فردی را مجبور به حضور در دادگاه منهتن کنید.

در طول یک سال گذشته، ترامپ از مرچان به عنوان یک “قاضی متنفر از ترامپ” انتقاد کرد، از او خواست خود را از این پرونده کنار بگذارد، و تلاش کرد پرونده را از دادگاه ایالتی به دادگاه فدرال منتقل کند، اما این تلاش ها ناموفق بود. .

مرچن اعتراف کرده است که چندین کمک مالی کوچک به دموکرات ها، از جمله 15 دلار به جو بایدن، رقیب ترامپ، داده است، اما گفت که به “توانایی خود برای منصفانه و بی طرف بودن” اطمینان دارد.

تصمیم روز پنجشنبه قاضی بخشی از یک سری پرونده های حقوقی برای نامزد پیشتاز جمهوری خواه ریاست جمهوری است که به عنوان بخشی از کمپین سیاسی خود به طور فزاینده ای جنجال برانگیخته است.

پیشتر دادگاهی در آمریکا اعلام کرده بود که ترامپ از مصونیت ریاست جمهوری برخوردار نیست و می توان او را به دلیل توطئه برای تغییر نتایج میهن تجارتات ریاست جمهوری 2020 آمریکا تحت پیگرد قرار داد.

در این پرونده، ترامپ مدعی شده بود که از اتهامات جنایی برای اقداماتی که وظایف ریاست جمهوری او بوده مصون است، اما دادگاهی در واشنگتن دی سی با صدور حکمی این ادعا را رد کرد.

این یک شکست برای ترامپ در تلاش برای فرار از دستورات دادگاه تلقی می شود. او سال هاست که با استناد به مصونیت رئیس جمهور با پرونده های متعددی علیه خود مبارزه کرده است.

پیش بینی می شود رئیس جمهور سابق آمریکا در خصوص این حکم درخواست تجدید نظر کند. اگر ترامپ درخواست تجدید نظر کند، پرونده به دیوان عالی آمریکا خواهد رفت. در این دادگاه محافظه کاران اکثریت دارند.

جک اسمیت، بازپرس ویژه آمریکا، ترامپ 77 ساله را به توطئه برای تغییر پیروزی جو بایدن در میهن تجارتات 2020 و ارتکاب تقلب برای ماندن در قدرت متهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *