1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. حمله هوایی اسرائیل به شمال رفح…

حمله هوایی اسرائیل به شمال رفح و یورش نظامیان به اردوگاه شبوره

حمله هوایی اسرائیل به شمال رفح و یورش نظامیان به اردوگاه شبوره
پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: مقامات بهداشتی فلسطین از کشته شدن دست کم 12 نفر در حمله روز پنجشنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان نصیرت در مرکز غزه خبر دادند.

به گفته پزشکان و کادر درمانی بیمارستان شهدای الاقصی، 10 زن و دو کودک در میان کشته شدگان هستند.

ویدئوی سی ان ان از بیمارستان الاقصی نشان می دهد که کشته شدگان از اردوگاه النصیرت به مرکز دیرالبلح آورده می شوند. این ویدئو اجساد کودکان کوچک پوشیده از پتو را نشان می دهد که روی برانکارد حمل می شوند.

محمد بدویا، راننده آمبولانس گفت: «ما صدای حمله و سپس یک انفجار بزرگ را شنیدیم. به سمت منطقه دویدیم و تعدادی از شهدا و ده ها مجروح را از زیر آوار بیرون آوردیم. امدادگران همچنان در حال جستجوی مفقودان زیر آوار هستند.

حملات روز پنجشنبه رژیم صهیونیستی پس از حمله شب گذشته به اردوگاه نصیرت صورت گرفت که در آن دست کم 16 نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند.

شبکه های المیادین و الجزیره نیز از حملات پنج شنبه شب جنگنده های رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال شرق رفح در جنوب غزه خبر دادند.

خبرنگار الجزیره می گوید در حمله هوایی اسرائیل به خانه ای در شهرک النصر در شمال رفح دست کم 7 نفر کشته شدند.

همچنین گزارش شده است که نظامیان اسرائیلی به اردوگاه شبوره در مرکز رفح حمله کردند.

حمله رژیم صهیونیستی به رفح در حالی صورت می گیرد که بیش از یک میلیون و 300 هزار آواره از شمال و مناطق مرکزی غزه در این شهر تجمع کرده اند.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران هشدار می دهند که عملیات احتمالی اسرائیل جان بیش از نیمی از 2.3 میلیون نفر از ساکنان نوار غزه را که به شهر رفح پناه برده اند، در معرض خطر جدی قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *