1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. راه‌اندازی پایانه فروش قارچ در تهران…

راه‌اندازی پایانه فروش قارچ در تهران به زودی/ تولید قارچ ۲۰ درصد افزایش یافترئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور ضمن اشاره به پیگیری های انجمن برای اخذ مجوز برای راه اندازی پایانه فروش قارچ در تهران، آمار تولید سال جاری را مورد توجه قرار داد و گفت: 20 درصد اضافه شده است. به تولید قارچ کشور در سال جاریبه گزارش به گزارش میهن تجارت، مهدی رجبی با بیان اینکه تولید قارچ در کشور در سال جاری از مرز ۲۱۰ هزار تن گذشت، اظهار داشت: تولید قارچ در کشور از مرز ۲۱۰ هزار تن گذشت.

وی افزود: با توجه به گرانی محصولات پروتئینی از جمله مرغ و گوشت، تقاضا برای خرید قارچ زیاد است و برای برخی خانواده ها قارچ جایگزین مرغ و گوشت شده است. البته پروتئین و قیمت مناسب آن باعث شده که برخی افراد بیشتر از آن برای سلامتی خود استفاده کنند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در حوزه قارچ داریم این است که در همه شهرها نتوانستیم قارچ را به صورت مویرگی توزیع کنیم و در برخی شهرها سرانه مصرف زیر یک کیلو است.

وی تصریح کرد: قارچ محصول فاسد شدنی است و برای بسیاری از صدا و سیما توزیع آن به صرفه نیست بنابراین این کار را انجام نمی دهند. البته برای ساماندهی این موضوع برنامه هایی در دست داریم.

رجبی در ادامه گفت: انجمن در نظر دارد برای اولین بار پایانه پخش قارچ راه اندازی کند. ما در حال دریافت مجوزهای لازم برای آن هستیم و امیدواریم بتوانیم آن را در سال 1403 راه اندازی کنیم. این پایانه شبیه به بازار میوه و تره بار خواهد بود، یعنی همه فروشندگان محصولات خود را در آنجا عرضه می کنند و خریداران از محل ثابت خرید می کنند. نرخ.

وی در پایان گفت: قیمت قارچ به صورت عمده کیلویی 80 هزار تومان و در بسته بندی 110 هزار تومان است و امیدواریم تا پایان سال نوسانات قیمتی نداشته باشیم.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *