1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. پاسخ خون، خون است نه پایگاه‌ها…

پاسخ خون، خون است نه پایگاه‌ها و نه تجهیزات نظامی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، رسانه ها، روزنامه ها و مطبوعات آزاد از ارکان توسعه و دموکراسی در هر جامعه ای محسوب می شوند. بر این اساس خبرگزاری به گزارش میهن تجارت مروری بر عناوین روزنامه های کشور دارد.

روزنامه ایران در صفحه اول امروز با تیتر یمنی ها در تظاهرات میلیونی: ما تا پیروزی در کنار مردم غزه هستیم. وی نوشت: مردم یمن دیروز جمعه همانند هفته های گذشته با شعار «تا پیروزی در کنار مردم غزه خواهیم بود» به خیابان ها آمدند و همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، شهروندان یمنی روز گذشته راهپیمایی بزرگی را در استان صعده واقع در شمال غرب یمن با شعار «تا پیروزی در کنار غزه خواهیم بود» برگزار کردند. در این راهپیمایی شهروندان یمنی با سردادن شعارهای ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی تا پیروزی در غزه حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام کردند. شهروندان یمن با صدور بیانیه ای حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام کردند و از ملت های عرب، مسلمان و همه ملت های آزاده جهان خواستند برای توقف تجاوزات صهیونیست ها به رفح وارد عمل شوند. مردم صعده در این راهپیمایی باشکوه از مواضع کشورهایی که از همکاری با آمریکا و انگلیس در تجاوز به مردم یمن خودداری کردند، تمجید کردند.
در بیانیه امروز مردم یمن آمده است: از مردم عرب، مسلمان و همه آزادگان جهان می خواهیم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی و شرکت های حامی آنها را تحریم کنند.

روزنامه کیهان در صفحه اول امروز خود با اشاره به سخنان دیروز سید حسن نصرالله تیتر “پاسخ خون است، نه پایگاه و نه تجهیزات نظامی” وی از میان سخنان خود برگزید و نوشت: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی در مراسم بزرگداشت سرداران شهید در حومه بیروت گفت: اگر شهدا امروز در میان ما بودند. موضع آنها حمایت و کمک به فلسطین و مقابله با دشمن صهیونیستی خواهد بود. و مانع دشمن در رسیدن به اهدافش و کمک به مظلومان غزه و منطقه بود.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به کشتار صهیونیست ها علیه غیرنظامیان در جنوب لبنان اشاره کرد و آن را عمدی دانست. وی افزود: ما در میانه یک نبرد واقعی هستیم و شهادت رزمندگان جزئی از نبرد است، اما وقتی صحبت از غیرنظامیان می شود، موضوع حساس می شود و این موضوع از ابتدای مقاومت موضوع جدیدی نیست. ” مقاومت در فوریه 1992 معادله حفاظت از غیرنظامیان را ایجاد کرد و در سال 1993 آن را درست کرد. ما بحث حمله به غیرنظامیان را نداریم. هدف دشمن از کشتار غیرنظامیان این است که مقاومت را تحت فشار قرار دهد تا حملات خود را متوقف کند. از 7 اکتبر فشارهای بین المللی با هدف باز نکردن جبهه جنوبی لبنان در حمایت از غزه وجود دارد.
نصرالله گفت: پاسخ قتل عام باید تداوم مقاومت در جبهه و تشدید آن باشد. این اعمال ما را مصمم تر می کند و ایمان ما را قوی تر می کند. دیروز ما در اولین واکنش، کریات شمونه را با ده ها راکت کاتیوشا و فلق هدف قرار دادیم. دشمن صهیونیستی تاوان خونریزی زنان و کودکان ما را در نبطیه، السوانه و دیگر مناطق خواهد داد. دوست و دشمن خواهند فهمید که این خون با خون پاسخ داده می شود نه با هدف قرار دادن تاسیسات و تجهیزات جاسوسی دشمن. دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: آمریکایی ها و صهیونیست ها بدانند که در فلسطین عقب نشینی نمی شود.

پاسخ خون است، نه پایگاه یا تجهیزات نظامی

روزنامه جوان در صفحه اول امروز با تیتر “چشم توده ها امکان تغییر و رفتار خواص است” وی نوشت: نخبگان در این مرحله از انقلاب چقدر به انتخابات اهمیت می دهند؟ تشکیل مجلسی واقعی و قوی که کمتر ایراد حقوقی، سیاسی و اخلاقی به رفتار نمایندگان آن وارد شود، چقدر اهمیت دارد؟! به عنوان نمونه و واضح تر، می پرسیم چه تعداد افرادی که می توان آنها را همتراز بهشتی، طالقانی، خامنه ای، هاشمی، بهنر، رجایی و برخی از دانشگاهیان رده بالای آن دوران دانست، اکنون شخصا و مستقیماً درگیر انتخابات هستند؟ ؟! پاسخ ظاهراً ناامید کننده است. جای بسی تاسف است که حالا از افراد قدیمی و معروف گرفته تا افراد خوش دست، همه می خواهند نقش «ناظر» را در بازی انتخابات به عهده بگیرند! تعداد کمی از علمای برجسته احساس می کنند جای او در مجلس در این مقطع از تاریخ انقلاب خالی است. هر چند کمتر کسی است که ادعا کند او در تراز اسلام شناسی و سیاست و مدیریت در پای کسانی چون بهشتی و دیگر علمایی که در لیست مجلس اول بودند قرار دارد.

پاسخ خون است، نه پایگاه یا تجهیزات نظامی

روزنامه وطن مزور در گزارش امروز با تیتر “تحریم خونخواران” وی به تحریم‌های مردمی در سراسر جهان علیه شرکت‌های حامی رژیم صهیونیستی پرداخت و نوشت: تظاهرات مردمی در سراسر جهان معمولاً با درخواست تحریم یا تحریم برندهای آمریکایی-صهیونیستی همراه بود و طبق گزارش الجزیره بیش از 7283 نفر در آن حضور داشتند. تظاهرات و اعتراضات در سراسر جهان علیه صهیونیست ها در 11 کشور جهان درخواست حمایت از جنبش تحریم کالاهای صهیونیستی شده است. با گذشت حدود 5 ماه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه، این تحرکات همچنان ادامه دارد و با وجود اینکه رسانه های آمریکایی در ابتدا اعلام کردند تحرکات تحریم کالاهای اسرائیلی یا برندهای طرفدار رژیم صهیونیستی تاثیر چندانی بر آنها نداشته است. فروش، اکنون عواقب این اقدامات اکنون در حوزه تجاری این برندها خودنمایی می کند. در این میان، جنبش بایکوت، واگذاری و تحریم کالاهای اسرائیلی (BDS) که از سال 2005 کار خود را آغاز کرد، این روزها مخاطبان زیادی پیدا کرده و فعالیت های خود را در سراسر جهان افزایش داده است.

این حرکت اکنون نه تنها در کشورهای اسلامی مانند قطر، پاکستان، اردن، ترکیه، مصر، اندونزی و مالزی، بلکه در کشورهای اروپایی نیز با اراده مردم، آثار خود را بر برندهای معتبر غربی آشکار می کند. نمونه هایی از آن را می توان در ایرلند، فرانسه، شهرهای مختلف آمریکا و دیگر پایتخت های غربی مشاهده کرد. به گزارش واشنگتن پست، هشتگ BoycottIsrael از ابتدای جنگ تاکنون 340 میلیون بار در شبکه اجتماعی TikTok استفاده شده است و هشتگ BDS حداقل 3 میلیارد بازدید در این شبکه داشته است. تا ژانویه سال جاری نیم میلیون هشتگ بایکوت اسرائیل نیز در اینستاگرام ایجاد شد که با وجود محدودیت های شدید این شبکه اجتماعی اقدامی بسیار تامل برانگیز است.

پاسخ خون است، نه پایگاه یا تجهیزات نظامی

روزنامه شرق در صفحه اول امروز با تیتر “خود اثباتی اصلاح طلبان” وی نوشت: شاید به همین دلیل است که از انسان به عنوان «موجود سیاسی» نام برده اند. زیرا تنها در عرصه سیاست است که تضاد، تضاد، تضاد، شکست و پیروزی جنبه عینی و عملی پیدا می کند و در پیروزی در منازعات سیاسی است که شخصیت های سیاسی و به تبع آن مردم از وجود و مقاومت در برابر آن ها. که عرصه زندگی و سیاست را در دست دارند. دلشان برایشان تنگ می شود، احساس پیروزی می کنند، مثل ایستادن در برابر خشم طبیعت. برخورد اخیر دو طیف اصلاح طلب با سیاست را باید از این منظر ارزیابی کرد. اثبات خود در برابر مخالفان سیاسی و چه بسا تبرئه خود در نزد مردم; افرادی که زمانی به آنها وابسته بودند و از حرف هایشان برای انتخاب سیاسی استفاده می کردند. این تجربه زیسته سیاسی اصلاح طلبان در شرایط کنونی آنها را مجبور به تلاش برای اثبات خود کرده است. تعدادی از آنها امتناع سیاسی را برگزیده اند و می خواهند با امتناع از سیاست یا به تعبیر دقیق تر از رویارویی منفی با نهادهای رسمی، انتخابات را به رویه های دموکراتیک بازگردانند و مهمتر از همه، چهره و شخصیت مخدوش سیاسی خود را بازسازی کنند. چشم مردم این طیف از اصلاح طلبان معتقدند همه راه ها را برای رسیدن به آرمان های دموکراتیک دنبال کرده اند اما به مقصد نرسیده اند و زمان انتخاب راه دیگری فرا رسیده است. جاده ای ناهموار با آینده ای نامعلوم. این گروه از اصلاح طلبان که از آنها به عنوان چهره های تندرو یاد می شود، معتقدند که باید قبلاً این مسیر را انتخاب می کردند و تا کنون نیز در این راه مردد بوده اند.

خود اثباتی سایر اصلاح طلبان که مخالف این قشر از اصلاح طلبان هستند برای آنها حیاتی تر است. آنها تصمیم پرهزینه ای گرفته اند و با حضور در انتخابات سعی در اثبات اقتدار خود با شجاعت در مقابل انتقادات بی شمار دارند. با این تصمیم آنها سوار بر یک قایق فرسوده در دریای طوفانی شده اند.

پاسخ خون است، نه پایگاه یا تجهیزات نظامی

روزنامه جهان در صفحه اول امروز با تیتر “پایان خار در چشم پوتین” وی نوشت: «الکسی ناوالنی» مخالف و مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین روز جمعه 16 فوریه (27 فوریه) درگذشت. او دوران محکومیت خود را در منطقه یامالو-ننتس روسیه می گذراند. در بیانیه‌ای که زندان پس از مرگش منتشر کرد، ناوالنی پس از پیاده‌روی در روز جمعه «احساس ناخوشی» کرد و «تقریباً بلافاصله از حال رفت». در این بیانیه همچنین آمده است که کادر پزشکی بلافاصله بر بالین ناوالنی حاضر شدند، اما نتوانستند او را زنده کنند.

به گفته سی آن. او در سال 2020 نیز با گاز اعصاب مسموم شد، اما درگذشت. این گزارش او را “خاری در چشم ولادیمیر پوتین” خواند و نوشت که او در بالاترین سطوح با فساد مواجه شده است. او به حزب روسیه متحد پیوست و در سال های اخیر تظاهرات ضد فساد در روسیه را رهبری کرد. او در سال 2021 به روسیه بازگشت، اما به اتهامات سیاسی دستگیر و روانه زندان شد. او در ماه اوت به دلیل متهم شدن به تامین مالی فعالان افراطی و جرایم دیگر به ۱۹ سال زندان محکوم شد. او در یکی از امن ترین زندان ها زندانی بود. حامیان ناوالنی می گویند که دستگیری و زندانی شدن او انگیزه سیاسی و جلوگیری از انتقاد از پوتین بوده است. برخی منابع خبری از مرگ وی بر اثر لخته شدن خون خبر دادند. رویترز نوشت، ناوالنی در ابتدای ژانویه سال جاری پس از حدود سه هفته ناپدید شدن در زندانی «بالاتر از دایره قطب شمال» در سیبری پیدا شد. وی به اتهام «افراط گرایی» به ۱۹ سال حبس تعزیری محکوم شد و دوران محکومیت خود را سپری می کرد.

پاسخ خون است، نه پایگاه یا تجهیزات نظامی

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *