1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. انتخابات راه اصلاح کشور – به…

انتخابات راه اصلاح کشور – به گزارش میهن تجارت

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، رسانه ها، روزنامه ها و مطبوعات آزاد از ارکان توسعه و دموکراسی در هر جامعه ای محسوب می شوند. بر این اساس خبرگزاری به گزارش میهن تجارت مروری بر عناوین روزنامه های کشور دارد.

روزنامه ایران در صفحه اول امروز با تیتر “حمله به رفح با چراغ خاموش” وی نوشت: اگرچه رژیم صهیونیستی همچنان در حال انجام عملیات زمینی گسترده در این شهر است رفح آغاز نشده است، جنوبی ترین منطقه نوار غزه با بی سابقه ترین تجاوزات و کشتارها مواجه است. در پی آخرین دور حملات اشغالگران در ساعات اولیه بامداد یکشنبه، رسانه ها از حمله هوایی اسرائیل به جنوب غزه خبر دادند. این در حالی که شبکه 12 رژیم صهیونیستی از برنامه ریزی بنیامین نتانیاهو برای حمله به این شهر طی چند روز آینده خبر داد. رفح به کابینه خود ارائه خواهد کرد.

بر اساس گزارش های ارسالی، جنگنده های رژیم صهیونیستی در این حمله مناطق مختلف شهر رفح را هدف قرار دادند. الجزیره همچنین گزارش داد که رژیم صهیونیستی یک ساختمان خالی از سکنه در نزدیکی مرز غزه با مصر را هدف قرار داد. در پی حملات صبح یکشنبه صهیونیست ها به رفح، دفتر اطلاع رسانی دولتی نوار غزه جنایت وحشیانه جدید ارتش رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه با بیش از 120 شهید و مجروح را فاش کرد. اداره اطلاعات دولتی نوار غزه اعلام کرد که جنگنده های رژیم صهیونیستی 9 خانه را در استان مرکزی نوار غزه هدف قرار دادند. علاوه بر حمله هوایی جنگنده های صهیونیستی، توپخانه ارتش این رژیم در شرق این شهر رفح در جنوب نوار غزه و همزمان قایق های صهیونیست ها در ساحل را بمباران کرد. رفح تیراندازی کردند.

روزنامه کیهان در یادداشت امروز با عنوان ستاد مبارزه با انتخابات کجا اداره می شود؟ وی نوشت: اگر انتخابات در ایران آنطور که توده های رسانه های دشمن و گلوگاه های همسو وانمود می کنند، بی اهمیت، تزئینی و تشریفاتی است، پس چرا انتخابات را به این شکل گسترده تخریب می کنند؟! چرا برای آمریکا و انگلیس و برخی دولت های استعماری دیگر مهم است که مردم ایران در انتخابات شرکت نکنند؟ مقامات آمریکایی و انگلیسی مستقیماً علیه انتخابات ایران لجن پراکنی می کردند، اما حالا پشت پرده رفته اند و همین کار را به پادوس های فارسی زبان سپرده اند. به همین دلیل مواضع ضد انتخاباتی برخی رهبران فتنه 88 با دستور کار دشمن همخوانی ندارد.

چرا انتخابات ایران برای دشمنان تاریخی ملت ما مهم است؟ بسیاری از تحلیلگران در آمریکا و اروپا بارها بر خلاف آن اذعان کرده اند تبلیغات مردم و انتخابات همواره در مقابل نظام جمهوری اسلامی «نقش واقعی، مؤثر و تعیین کننده» در این نظام دارند و جمهوری اسلامی عمیقاً متکی به مردم است. گفته اند این واقعیت هم نقطه قوت و قوت جمهوری اسلامی است و هم نقطه حساسی که باید مورد هدف قرار گیرد و آسیب ببیند. آنها می گویند ایران بر اساس استواری مردمش به یک ابرقدرت منطقه تبدیل شده است و هر شیطنتی که آمریکا و غرب در منطقه پیدا می کنند تحت نفوذ و اقتدار ایران است.

انتخابات راه اصلاح کشور است

روزنامه جوان در صفحه اول امروز، خود تیتر فعال شدن هسته فعالان انقلابی برای رکوردشکنی در انتخابات ضروری است. او محمد لسانی، مروج سواد رسانه ای و مدرس رسانه ملی را انتخاب و به نقل از او نوشت: ما 5 میلیون فعال رسانه واقعی در کف خیابان داریم و این 5 میلیون فعال این امکان را دارند که با تبلیغات، تحریک و تحریک مشارکت 5 درصدی را افزایش دهند. توضیح دادن ، بنابراین اگر این اتفاق بیفتد، دفعه بعد به راحتی رکورد مشارکت را خواهیم شکست. این سیستم برای شرکت در بحث حداقل شرط دارد و این حداقل شرط، داشتن حد نصاب و تعادل نزدیک به دور قبلی انتخابات مجلس 2018 است. برای اینکه بتوانیم رکورد دور قبل را که با فعال سازی 5 میلیون فعال توجیهی به راحتی قابل دسترسی است بشکنیم و زمانی که بتوانند نصاب مشارکت را از وضعیت فعلی که حدود 40 درصد است 5 درصد افزایش دهند. همچنین حد نصاب دفعات قبل را به راحتی شکسته می کنیم و این دستاورد بعد از جنگ جهانی رسانه ای 1401 دستاورد بسیار درخشانی است. سال گذشته و اتفاقاتی که سال گذشته در کشورمان افتاد و با توجه به جنگ جهانی رسانه ای که در سال گذشته پشت سر گذاشتیم و با وجود فراز و نشیب هایی که داشتیم، اکنون به اینجا رسیده ایم که باید کف و سقف مطلوبی را در نظر بگیریم. ، باید معقولانه به شرایط اجتماعی نگاه کرد و در این شرایط فعال شدن هسته های تبیینی در میان فعالان انقلابی یک ضرورت رکوردشکنی است.

انتخابات راه اصلاح کشور است

روزنامه وطن مزور در صفحه اول امروز با اشاره به سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب با تیتر “انتخابات برای اصلاح کشور” وی نوشت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، «نگاه به خود» را «تقویت نقاط قوت، موفقیت و رفع نقاط ضعف» و نگاه هوشمندانه و بدون انفعال به دشمن برشمردند. به عنوان دو وظیفه مهم و ضروری آنان با تاکید بر اهمیت وحدت ملی و انتخابات 20 اسفند به عنوان راه حل مشکلات و اصلاح امور، همگان را به حضور پرشور در این رویداد مهم ملی فراخواندند و نکات مهمی را در خصوص نحوه انتخاب کاندیدای اصلح، دقت و سلامت انتخابات و پرهیز از انتخابات بیان کردند. بی اخلاقی انتخاباتی آنها گفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب جبهه استکبار بدون شک مخالف انتخابات ایران بودند و گفتند: انتخابات مظهر جمهوریت نظام است و به همین دلیل استکبار و آمریکا که هم با جمهوریت و هم با اسلامیت نظام مخالفت کنید، با انتخابات مخالف باشید. و حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای مخالف است.

وی با اشاره به درخواست یکی از روسای جمهور قبلی آمریکا از مردم ایران مبنی بر عدم شرکت در یکی از انتخابات گذشته، گفت: آن رئیس جمهور ناآگاهانه به ایران کمک کرد، زیرا مردم بیش از هر زمان دیگری با او لجاجت و مخالفت کردند. در انتخابات آنها شرکت کردند، به همین دلیل آمریکایی ها دیگر اینطور صحبت نمی کنند، اما سعی می کنند مردم را به روش های مختلف از انتخابات دور کنند.

انتخابات راه اصلاح کشور است

روزنامه شرق در صفحه اول امروز با تیتر “مرحله اصلی دلار سخت” وی به مشکلات مربوط به تخصیص ارز به کالاهای وارداتی و گلوگاه های سقف واردات کالا پرداخت و نوشت: به نظر می رسد کاهش سقف واردات برخی از کالاها بی سر و صدا انجام شده و فعالان بازار گزارش می دهند که سقف واردات برخی از کالاها کاهش یافته است. یک شرکت واردکننده کاغذ می گوید که سقف واردات سالانه آنها از 30 میلیون دلار در سال گذشته به 10 میلیون دلار کاهش یافته است. در بازار لپ تاپ، تبلت و محصولات آی تی، واردکنندگان از کاهش شدید واردات خبر می دهند. این در حالی است که برخی دیگر از واردکنندگان از انتظار طولانی برای تخصیص ارز خبر می دهند و می گویند طولانی شدن روند تخصیص ارز گاهی باعث اختلال در روند تولید شده است. اما پیگیری های «شرق» از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت به نتیجه نرسیده و این نهادها پاسخگو نیستند.

فعالان بازار از کاهش سقف واردات برخی کالاها مانند کاغذ، لپ تاپ، تبلت، مانیتور و محصولات فناوری اطلاعات خبر می دهند. چندی پیش در ابتدای بهمن ماه سال جاری محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از محدودیت ورود کالاهای فناوری اطلاعات خبر داد و به خبرآنلاین گفت: «وزارت حراست ثبت نام را محدود کرده است. میزان سفارش کالاهای فناوری اطلاعات از 28 آذرماه و اخیراً مجوز واردات برای انواع 85 صادر شده است که این درصد کاهش یافته است که اعتراض تجار حوزه فناوری را در پی داشته است.

انتخابات راه اصلاح کشور است

روزنامه جهان در صفحه اول امروز با تیتر “جهت رشد و تورم” وی نوشت: محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در همایش «چشم انداز اقتصادی ایران 1403» که به همت گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد» برگزار شد، سخنرانی کرد. فرزین سخنان خود را به چشم انداز و عملکرد اقتصاد ایران در حوزه پولی و بانکی از منظر یک بانک مرکزی اختصاص داد.

وی با اشاره به برنامه ها و اقداماتی که بانک مرکزی در حوزه پولی و بانکی در نظر دارد برای انجام اصلاحات در این حوزه انجام دهد، گفت: در حوزه پولی همچنان معتقدیم باید سیاست پولی فعال داشته باشیم و نمی توان از سیاست های پولی برای کنترل تورم غافل شد. تبدیل دیدگاه من با دوستانی که سیاست پولی را در اقتصاد و کنترل تورم به ویژه در کنترل ارز موثر نمی دانند متفاوت است و معتقدم اتخاذ سیاست های پولی برای ثبات اقتصادی و کنترل تورم بسیار مهم است.

فرزین با تاکید بر دستیابی به رشد 25 درصدی نقدینگی گفت: کار سیاستگذار برای مهار رشد نقدینگی هنوز تمام نشده است زیرا بهمن و اسفند سخت ترین ماه های کنترل نقدینگی است و این هدف تا 8 اسفند پیگیری می شود. فرزین، کار بانک مرکزی ادامه دارد اما تا پایان سال بر تحقق هدف خود در نرخ رشد نقدینگی باقی خواهد ماند. همچنین برای سال آینده هدف گذاری جدیدی برای نرخ رشد نقدینگی اعلام می شود.

انتخابات راه اصلاح کشور است

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *