1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. اصفهانی‌ها چند روز از بهمن را…

اصفهانی‌ها چند روز از بهمن را هوای آلوده تنفس کردند؟

اصفهانی‌ها چند روز از بهمن را هوای آلوده تنفس کردند؟

جمشد ملاقات در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به وضعیت سنجش کیفیت هوا در ایستگاه ها کلان شهر اصفهان تصریح کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در دومین ماه زمستان 1402 هیچ یک از روزهای نیمه جهان در وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) ثبت نشده است.

وی افزود: بر اساس داده ها و اطلاعات آماری ایستگاه های پایش کیفیت هوای شهرداری اصفهان، هفت روز وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 22 روز قابل قبول (زرد) و یک روز هوای پاک در شهر اصفهان ثبت نشده است. طی مدت مذکور

مسئول امور کنترل کیفیت هوای معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان با اشاره به عوارض بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه آلودگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون (در شرایط قابل قبول) خاطرنشان کرد: احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس وجود دارد. تشدید بیماری های قلبی یا ریوی در بیماران قلبی و سالمندان یکی از عوارض سلامتی این آلاینده هاست، بنابراین افراد بسیار حساس باید در صورت امکان فعالیت های طولانی و سنگین را کاهش دهند.

لازم به ذکر است که شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز) است. ، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

شاخص کیفیت هوا معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر) که دارای حد مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند را به عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *