1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. فوت ۳۳۸ نفر در تصادفات درون‌شهری…

فوت ۳۳۸ نفر در تصادفات درون‌شهری / اصفهان و خمینی‌شهر رکورددار فوتی‌های تصادفات استان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، علی اصغر زارع گفت: در 10 ماهه امسال 338 نفر در تصادفات جاده ای در استان اصفهان جان خود را از دست دادند و شهرهای اصفهان، خمینی شهر و کاشان نیز از این میزان برخوردارند. بیشترین آمار مرگ عابران پیاده در این مدت در سطح مسیرهای درون شهری پیاده بودند.

وی با اشاره به اینکه سالمندان بالای 65 سال بیشترین کشته های عابران پیاده را تشکیل می دهند، افزود: بر اساس تحلیل کارشناسان پلیس راه، عدم توجه به جلو از سوی رانندگان خودروهای عبوری عامل اصلی مرگ عابران پیاده در استان اصفهان بوده است. .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان تصریح کرد: عابران پیاده از مکان های تعیین شده برای تردد این افراد استفاده کنند و در مکان هایی که پیاده رو وجود ندارد و یا در صورت وجود به دلایلی صعب العبور است از منتهی الیه سمت چپ استفاده کنند. سوار و جهت مخالف حرکت وسایل نقلیه برای عبور.

مولوی بیان کرد: برای عبور از جاده فقط باید از گذرگاه های عابر پیاده، روگذر و معابر زیرزمینی مجاز استفاده شود و عابران پیاده از دویدن، پریدن و ورود ناگهانی به سطح جاده اکیدا خودداری کرده و مراقب تردد سایر وسایل نقلیه در سطح جاده باشند. بودن

وی خاطرنشان کرد: عابران پیاده از نرده های آزادراه و درختان و بوته ها در کناره ها و وسط بزرگراه ها عبور نکنند، این امر باعث می شود فرد به طور ناگهانی و دور از دید رانندگان وسایل نقلیه وارد جاده اصلی شده و منجر به تصادف شود. در ترافیک بدبخت باشید.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *