1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. مقام طالبان: کارمندان رسانه‌ها با عکس…

مقام طالبان: کارمندان رسانه‌ها با عکس گرفتن و تراشیدن ریش مرتکب گناه کبیره می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

بی بی سی: یک مقام ارشد طالبان هشدار داد که خبرنگاران افغان با گرفتن عکس و تراشیدن ریش خود مرتکب “گناه کبیره” می شوند.

محمد هاشم ورور، رئیس عمومی «دعوات و ارشاد» حکومت طالبان در نشستی در کابل گفت که اصحاب رسانه نباید تمام وقت خود را برای گرفتن عکس و سلفی تلف کنند و در مقابل خداوند پاسخگوی اعمال خود خواهند بود.

ایشان هم فرمودند که گذاشتن ریش واجب است و نباید کوتاه شود.

دفتر والی طالبان در قندهار نیز در این هفته نامه ای رسمی به مقامات محلی فرستاده و هر گونه فیلمبرداری از جلسات و گردهمایی های رسمی و غیر رسمی را ممنوع کرده است.

خبرنگاران می گویند که مقام های طالبان مکرراً تصاویر دیدارهای خود را با مقامات خارجی پخش و به اشتراک می گذارند.

تلویزیون و تصاویر موجودات زنده تحت حاکمیت قبلی طالبان از سال 1996 تا 2001 ممنوع بود، اما از زمان بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان در سال 2021، دستور مشابهی صادر نشده است.

پیش از این، محمود عزام، سخنگوی والی قندهار به رسانه ها گفته بود که به مقامات این ولایت دستور داده شده که از موجودات زنده عکس نگیرند، اما این ممنوعیت شامل رسانه ها و مردم نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند /سخنگوی کاخ سفید: امریکا در تصمیم گیری اسرائیل در مورد پاسخ به حمله ایران دخالتی ندارد / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو