1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. واردات ۲۶.۵ تن شمش طلا به…

واردات ۲۶.۵ تن شمش طلا به کشور/ طلا در رتبه چهارم اقلام عمده وارداتی

واردات 26.5 تن شمش طلا به کشور/ طلا رتبه چهارم اقلام عمده وارداتی را دارد


در یازدهمین ماه سال جاری 26 تن و 538 کیلوگرم شمش طلا به ارزش یک میلیارد و 707 میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.به گزارش میهن تجارت، گمرک ایران اعلام کرد: ۲.۸۵ درصد از ارزش کل واردات به شمش طلا اختصاص داشت که در بین اقلام عمده وارداتی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد.

این گزارش درباره واردات شمش طلا به کشور در بهمن ماه 1402 می افزاید: در ماه گذشته 2 تن شمش طلا به ارزش 131 میلیون دلار وارد کشور شد. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل واردات شمش طلا 461 کیلوگرم و به ارزش 27 میلیون دلار بوده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین میزان واردات شمش طلا در 11 ماهه امسال از نظر وزنی از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) وارد شده و این گمرک 72.15 درصد از وزن واردات این محصول را به خود اختصاص داده است.

این گزارش حاکی از آن است که گمرک باشماق با سهم 18 درصدی و گمرک تبریز با سهم 7.37 درصدی از واردات شمش طلا در 11 ماهه امسال رتبه های دوم و سوم را در میان گمرکات واردکننده این محصول به خود اختصاص داده اند.

بنابراین گزارش هیات دولت در آذرماه سال گذشته با ایجاد تسهیلات برای واردات شمش طلا موافقت کرد. پس از این تصویب، واردات شمش طلا به کشور آغاز شد.
منبع:

ایرنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند /سخنگوی کاخ سفید: امریکا در تصمیم گیری اسرائیل در مورد پاسخ به حمله ایران دخالتی ندارد / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو