1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. وضعیت امروز محورهای کشور؛ پنجشنبه ۳…

وضعیت امروز محورهای کشور؛ پنجشنبه ۳ اسفند / محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، آخرین وضعیت راه های کشور تا ظهر امروز پنجشنبه سوم اسفندماه به شرح زیر است:

بر اساس اطلاعات موجود، تردد در محور چالوس مسیر (جنوب به شمال) حد فاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه، بزرگراه آزاد تهران – شمال حدفاصل تونل شماره 17 تا تونل 18، محور هراز از مسیر ( جنوب به شمال) بین فروش تا آب اسکی و محدوده رنگی و محور فیروزکوه مسیر (جنوب به شمال) رشته گیلاوند سنگین است.

همچنین تردد در آزادراه قزوین – رشت ( رفت و برگشت) روان است.

محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه دارای بارش پراکنده برف و باران و سایر محورهای شمالی بدون مداخله جوی و محورهای فیروزکوه و هراز دارای بارش برف و باران و آزادراه قزوین – رشت دارای مه و سایر محورهای شمالی بدون مداخله جوی است.

بر اساس اطلاعات موجود ترافیک سنگین در آزادراه تهران – کرج – قزوین مهراویلا ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج تا مهرشهر مهراویلا و حد محمدشهر به پل ساعتترافیک سنگین در محور شهریار – تهران حدفاصل میدان معادن تا شهر قدس، ترافیک سنگین در آزادراه ساوه – تهران. دهشاد و در محور پاکدشت – تهران، خاتون آباد و شهرک صنعتی خاوران ترافیک سنگینی وجود دارد.

همچنین در برخی مناطق استان های تهران، البرز و مازندران شاهد بارش پراکنده باران و برف و در برخی از مناطق استان گیلان بارش باران هستیم.

تبرها پونل – محور خلخال و هشتگرد – طالقان مسدود و در سروآباد – پاوه، سیسخت – پادنا، خزانه داری -تویسرکان و لاغر – شاهد ادامه انسداد فصلی هستیم.

لازم به ذکر است محور چالوس مسیر (رفت و برگشت) واقع در استان مازندران از ساعت 6:00 روز یکشنبه سیزدهم اسفند لغایت 24:00 روز سه شنبه پانزدهم اسفند ماه به دلیل اجرای عملیات راهسازی مسدود است. تردد از محورهای جایگزین هراز و فیروزکوه خواهد بود

محدودیت ها و ممنوعیت تردد جاده ای در تعطیلات پیش رو

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی لطفا، وی در خصوص محدودیت و ممنوعیت تردد انواع وسایل نقلیه از امروز در محورهای مواصلاتی کندوان، هراز، رشت – قزوین، آستارا – اردبیل و قم، اظهار کرد: روز پنجشنبه علاوه بر این، تردد انواع وسایل نقلیه ممنوع می شود. به انسداد مرزن آباد به سمت تهران (شمال به جنوب)، از ساعت 10 ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) یک طرفه و از ساعت 23 یک طرفه و از پل زنگوله به مرزن آباد دو طرفه است.

وی افزود: روز یکشنبه (15 اسفندماه) از ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت چالوس ساعت 11 صبح از ساعت 12 ابتدای پل زنگوله (انتهای شمالی) محدودیت ترافیکی اعمال می شود. گشایش تونل البرز به سمت چالوس از ساعت 14 ممنوعیت تردد اعلام می شود. مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه (شمال به جنوب) و از ساعت 24:00 پروژه تکمیل شده و از پل زنگوله به مرزن آباد دو طرفه است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی لطفا وی تصریح کرد: تردد از جاده قدیم کرج به چالوس تا محدوده پل زنگوله برای اهالی و مردم محلی آزاد است اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت 9 از میدان امیر کبیر ممنوع است. به چالوس

وی در خصوص حجم تردد خودروها افزود: محدودیت تردد وسایل نقلیه از ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت چالوس از ساعت 14 و از ساعت 15 از ابتدای پل زنگوله (انتهای ساعت 14) اعمال می شود. دهانه شمالی تونل البرز) تا چالوس مسدود خواهد شد. اعمال می شود و از ساعت 17:00 مرزن آباد یک طرفه به سمت تهران است، از ساعت 24:00 طرح تکمیل و از پل زنگوله به سمت مرزن آباد دو طرفه است.

شیرانی ادامه داد: تردد از جاده قدیم کرج به چالوس تا محدوده پل زنگوله برای اهالی و مردم محلی آزاد است اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت 12 از میدان امیر کبیر به سمت چالوس ممنوع است. 'ساعت.

وی گفت: در صورت افزایش حجم تردد و صلاحدید ماموران پلیس راه، امکان اعمال محدودیت های یک طرفه در روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه، رفت و برگشت از محدوده وجود دارد. فروش در مسیر لاریجان و بالعکس کلانتری وجود دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی لطفا وی ادامه داد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیون از محور کرج – چالوس و بالعکس، همچنین تردد تمامی تریلرها از محور هراز همچنان ممنوع است، تردد کامیون ها و کامیون ها به استثنای آن. حمل مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 14 الی 24 روز پنجشنبه از ساعت 6 لغایت 24 و روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه از محور هراز ممنوع است.

وی افزود: در محور قدیم رشت به قزوین و بالعکس، تردد کامیون و تریلر از ساعت 12 تا 24 روز پنجشنبه و از ساعت 8 الی 24:00 یکشنبه ممنوع است.

شیرانی خاطرنشان کرد: تردد کامیون ها و تریلرها از ساعت 12 الی 24 روز پنجشنبه از ساعت 8 الی 24 از آستارا به سمت اردبیل و بالعکس به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی ممنوع است. سوخت و مواد فاسدشدنی از ساعت 12 روز شنبه تا ساعت 18 یکشنبه از محور قدیم کاشان به قم و بالعکس ممنوع بوده و مسیر جایگزین آزادراه قم به کاشان است.

وی افزود: تردد موتورسیکلت ها تا ساعت 6 صبح روز دوشنبه از محورهای کرج به چالوس، هراز، فیروزکوه، تهران – سمنان به مشهد و بالعکس ممنوع است.

وضعیت امروز محورهای کشور؛  پنجشنبه 3 مارس / محدودیت های ترافیکی جاده ای در تعطیلات

وضعیت بارندگی در کشور

صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی وی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز در بیشتر نقاط کشور جو آرام و پایدار و در کلانشهرهای صنعتی تهران، اصفهان و مرکزی افزایش خواهد داشت. در غلظت آلاینده های جوی و گرد و غبار محلی به ویژه در اوایل شب پیش بینی می شود. و در ارتفاعات البرز رگبار پراکنده باران و برف و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی افزود: روز جمعه به تدریج با نفوذ جریانات سرد به سواحل غربی دریای خزر، ابری، بارش باران و وزش باد در گیلان و اردبیل آغاز می شود و در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و برف، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود. و از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی به سمت غرب. کشور در مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب کشور و در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، ابرناکی و براش آغاز می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: در این روز در گیلان و غرب مازندران بارندگی شدید و روز یکشنبه فعالیت این سامانه در کل کشور خواهد بود به طوری که در مناطق شرق اصفهان، جنوب سمنان، خراسان رضوی. و شمال یزد وزش باد شدید پدیده غالب است. در سایر مناطق کشور بارش باران و برف و کاهش دما پیش بینی می شود.

وی گفت: طی این روز در گیلان و غرب مازندران بارش شدید و در استان های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، غرب اصفهان و البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی بارش خواهد بود. به شکل برف

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی افزود: روز دوشنبه بارندگی در نیمه شرقی کشور است و این سامانه دیرتر از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

ضیائیان افزود: افزایش دما تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور پیش بینی می شود و از بعدازظهر شنبه و یکشنبه افت محسوس دما به ویژه در نواحی شمالی محسوس خواهد بود. همچنین مرکز و شرق خلیج فارس امروز مواج خواهد بود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *