1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. جزئیات یارانه طرح فجرانه – فردا…

جزئیات یارانه طرح فجرانه – فردا اخوت

ایسنا: مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

«مرحله جدید و بزرگ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانواده های یارانه ای با اولویت خانواده های دهک های پایین جامعه (اول تا هفتم) در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از 17 بهمن ماه آغاز و تا 27 اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد و در این طرح اعتبار خرید 11 فقره کالا از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش می یابد.

در “طرح فجرانه” سبد 11 قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی ها و ویتامین های لازم برای هر فرد (طبق نظر موسسه تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت های بر اساس انتخاب شده است. در سال 1401 و مابه التفاوت آن قیمت ها با قیمت روز (1402) از محل یارانه جدید دولت تامین می شود، به طوری که قیمت روز سبد کالایی شامل 11 قلم 743 هزار و 750 تومان و خانوار از اول تا هفتم است. دهک های درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت 1401 را به مبلغ 523 هزار و 300 تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه التفاوت تا قیمت روز به مبلغ 220 هزار و 450 تومان از محل تامین می شود. اعتبار جدید دولت

در طرح جدید شرط خرید 200 هزار تومانی از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی (220 هزار تومان) علاوه بر یارانه فعلی 300 و 400 هزار تومان است و خانوارهای یارانه ای ماهانه خود را دریافت می کنند. یارانه نقدی جداگانه

مبلغ حمایت دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرستان خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و با توجه به مبلغ خرید مصرف می شود. خانوار می تواند اقلام طرح را در محدوده وزنی و محصولی تعریف شده خریداری کند و امکان انتقال اعتبار بین گروه های کالایی وجود ندارد، به عنوان مثال امکان خرید روغن با اعتبار برنج وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات امکان پذیر است. (شیر، پنیر و ماست). ضمناً یارانه هر ماده غذایی به صورت جداگانه پرداخت خواهد شد.

یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، شکر، تخم مرغ و حبوبات است.

طرح فجرانه در قالب شبکه ملی اعتبار (شما) با نمایندگی شرکت مجری طرح (فارا) و همکاری سایر نهادها اجرا می شود. در این رابطه موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

1- میزان حمایت دولت از 120 هزار تومان (اعتبار تشویقی کالا) به 220 هزار تومان افزایش می یابد.

2- متقاضیان یارانه توجه داشته باشند که قیمت روز اقلام فوق بر اساس کالای مرجع می باشد و در مورد کالاهای با قیمت بالاتر مابه التفاوت را از حساب خود پرداخت خواهند کرد.

3- شرط خرید 200 هزار تومانی برای دریافت اعتبار تشویقی 220 هزار تومانی در این طرح حذف شده است.

4- دهک های درآمدی از یک تا هفت مشمول اعتبار جدید هستند و یارانه بگیران این دهک ها می توانند با مراجعه به فروشگاه های عضو طرح ملی کالابرگ الکترونیک، اقلام اساسی را خریداری و از این حمایت تشویقی بهره مند شوند.

5- متقاضیان برای استفاده از کاتالوگ الکترونیکی می توانند به فروشگاه های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار (210000 فروشگاه کوچک و فروشگاه های زنجیره ای افق کروش، جانب، هفت، دلی مارکت، قدم، هایپر فامیلی، والممارکت، محسن، مینومارت، ترقی مراجعه کنند. و فروشگاه های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) برای خرید اقلام اساسی.

هموطنان گرامی برای شناسایی این فروشگاه ها می توانند به نرم افزار کاربردی شما مراجعه کرده و فروشگاه های اطراف خود را مشاهده کنند. برای دریافت این نرم افزار می توانند به بازار، مایکت یا shoma.sfara.ir مراجعه کنند. همچنین می توانند با اجرای کد دستوری #1463*500* لینک نصب این نرم افزار را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *