1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. 2 شهر جدید در این منطقه…

2 شهر جدید در این منطقه از ایران در حال ساخت است

تسنیم: مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز 12 بهمن ماه همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور و همراهی رئیس جمهور برای افتتاح، بازدید و آغاز عملیات اجرایی. برخی از پروژه های مسکن، توسعه شهری و حمل و نقل از جمله جاده ها و بنادر. استان هرمزگان شد.

آغاز عملیات اجرایی شهر جدید خلیج فارس و مکراننو، افتتاح پروژه راه، راه روستایی و آغاز عملیات اجرایی به ارزش 25 هزار و 699 میلیارد ریال، افتتاح پروژه های راهداری شامل بهره برداری 52. کیلومتر راه های اصلی و بزرگراهی به ارزش 16 هزار و 600 میلیارد ریال و شرکت در جلسه شورای هماهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بخشی از برنامه های سفر بذرپاش به استان هرمزگان است.

قرار است در سفر هیئت دولت به استان هرمزگان جشن مسکن و انقلاب با حضور رئیس جمهور و برخی اعضای هیئت دولت برگزار شود. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در این سفر 14 هزار واحد مسکونی افتتاح و 22 هزار متقاضی زمین در روستاهای استان دریافت خواهند کرد.

در این سفر عملیات اجرایی 93 کیلومتر از باند دوم کریدور نوار ساحلی جنوب در منطقه مکران آغاز و 52 کیلومتر راه و بزرگراه در استان هرمزگان افتتاح می شود که در مجموع 37 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار دارد.

52 کیلومتر راه و بزرگراه در استان هرمزگان شامل محور جاسک – کاروان، 23 کیلومتر، بندر خمر – بندرلنگه – پارسیان، 2 کیلومتر، محور لار – بستک به طول 8 کیلومتر، محور جهرم – لار – بندرعباس به طول 4 کیلومتر، جاده اصلی خور جناح جاده اصلی فاریاب – زیارت علی به طول 3.5 کیلومتر و بهسازی جاده اصلی سیاهو به طول 3.5 کیلومتر و ارزش کل این پروژه ها 16600 میلیارد ریال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *