1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. آیا رژیم صهیونیستی از دستور دیوان…

آیا رژیم صهیونیستی از دستور دیوان بین‌المللی دادگستری پیروی کرده است؟

آیا اسرائیل از دستور دیوان بین المللی دادگستری در پرونده نسل کشی پیروی کرده است؟

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از شبکه خبر الجزایراسرائیل قرار است روز دوشنبه گزارشی را در مورد اقداماتی که برای جلوگیری از نسل کشی احتمالی در غزه انجام داده است به دیوان بین المللی دادگستری ارائه کند. بین المللی دادگستری (ICJ) به ارائه. این برای ارزیابی است رژیم را دنبال کنید صهیونیسم از اقدامات موقتی است که دیوان بین المللی دادگستری در 26 ژانویه دستور داده است.

آفریقای جنوبی به عنوان شاکی این پرونده گفته است که رژیم اسرائیل از اقدامات اعلام شده در سفارش دنبال نکرده است نالدی پاندوراوزیر خارجه آفریقای جنوبی اظهار داشت که “من معتقدم حکم دادگاه نادیده گرفته شده است.”

اقدامات موقتی که دادگاه به رژیم صهیونیستی دستور داده است عبارتند از:

  • اسرائیل باید تمام اقدامات را برای جلوگیری از اقدامات نسل کشی مطابق با ماده 2 کنوانسیون 1948 در مورد جلوگیری از نسل کشی انجام دهد.
  • اسرائیل باید اطمینان حاصل کند که ارتش خود اقدامات فوق را انجام ندهد.
  • اسرائیل باید از انهدام اسناد جنایات جنگی در غزه جلوگیری کند و به هیئت های حقیقت یاب اجازه دسترسی به آنها را بدهد.
  • اسرائیل باید اینها باشند تشویق برای مجازات و جلوگیری از اعمال نسل کشی.
  • اسرائیل باید از ارائه خدمات اولیه و کمک های اولیه بشردوستانه به شهروندان غزه اطمینان حاصل کند.

آیا رژیم اسرائیل از حکم دیوان بین المللی دادگستری پیروی کرده است؟

به گزارش الجزیره، ماده 2 کنوانسیون نسل کشی مستلزم عدم کشتن اعضای یک گروه خاص است. انجام ندادن آسیب جسمی یا روحی به اعضای آن گروه، ناتوانی در ایجاد شرایط زندگی که برای پایان دادن به موجودیت یک ملت ترتیب داده شده است، و عدم انجام اقدامات طراحی شده برای جلوگیری از تولید مثل. کودک گروهی از مردم است.

این حکم همچنین می‌افزاید که رژیم اسرائیل باید اطمینان حاصل کند که ارتشش مرتکب چنین عملی نشود و تحریک مستقیم و علنی برای ارتکاب نسل‌کشی صورت گیرد. با توجه فلسطینی ها را در غزه مجازات کنید.

مطابق با بر اساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، از تاریخ صدور حکم از 26 ژانویه تا 24 فوریه، حملات رژیم صهیونیستی دست کم 3523 فلسطینی را کشته است. به طور میانگین روزانه 120 فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی کشته و حداقل 5250 فلسطینی مجروح شدند.

آیا اسرائیل از دستور دیوان بین المللی دادگستری در پرونده نسل کشی پیروی کرده است؟

تعداد زخمی ها و کشته ها در 30 روز گذشته

الجزیره نوشت که بسیاری از این حملات، حملات هوایی به مرکز و جنوب غزه در طول ماه بوده و مناطق مسکونی، مدارس، بیمارستان ها و حتی کمپ های آوارگان را هدف قرار داده اند. فلسطینی‌های باقی‌مانده در نواحی شمالی که اکنون کاملاً ویران شده‌اند، از گرسنگی می‌میرند زیرا رژیم اسرائیل محدودیت‌های شدیدی را برای اعزام به این منطقه اعمال می‌کند. کمک می کند اعمال کرده است

مطابق با گزارش الجزیره، بیمارستان اسرائیل کار و بیمارستان ناصر در خان یونس را محاصره کرد – تاکتیکی که از مراحل اولیه جنگ تکرار شد، زمانی که بزرگترین مرکز پزشکی غزه، شفا، در اثر محاصره و گلوله باران از کار افتاده است. رژیم اسرائیل مدعی شده است که حماس از بیمارستان ها به عنوان مراکز فرماندهی استفاده می کند، اما هنوز شواهد ملموسی برای حمایت از ادعای خود ارائه نکرده است.

از آن زمان، رژیم اسرائیل تا حدی از بیمارستان ناصر عقب نشینی کرد، اما تک تیراندازان او به افرادی که به بزرگترین بیمارستان رفتند اعزام شد جنوب نزدیک می شدند و تیراندازی می کردند. در ماه گذشته چندین مورد شکنجه، کشتار و سوزاندن خانه های غیرنظامیان با بی توجهی آشکار به دستور دیوان بین المللی دادگستری گزارش شده است.

سیاستمداران راست افراطی و وزرای رژیم صهیونیستی از لفاظی های ضد فلسطینی برابر با تشویق به ارتکاب نسل کشی، به ویژه درخواست های آشکار برای آواره کردن اجباری فلسطینی ها از غزه ادامه داده اند.

رژیم صهیونیستی نیز رفحجنوبی ترین بخش غزه را هدف قرار داده است درحال حاضر حدود 1.5 میلیون فلسطینی در آنجا زندگی می کنند که بیشتر آنها در مرحله اولیه جنگ فرار کردند. تشدید حملات هوایی و گلوله باران تعداد کشته شدگان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را افزایش داده است. نیت خود آشکارا حمله به منطقه جنوبی هم مرز با مصر را اعلام کرده است.

آیا اسرائیل از دستور دیوان بین المللی دادگستری در پرونده نسل کشی پیروی کرده است؟

آسیب به زیرساخت های شهری غزه

آیا اسرائیل اجازه ورود کمک های بشردوستانه به غزه را داده است؟

دیده بان حقوق بشر روز دوشنبه اعلام کرد رژیم اسرائیل حداقل یکی از احکام دادگاه بین المللی دادگستری را با ممانعت از ورود کمک ها به غزه و استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی نقض کرده است.

عمر شاکر، مدیر اسرائیل و فلسطین در دیده بان حقوق بشر، گفت: «دولت اسرائیل 2.3 میلیون فلسطینی را در غزه گرسنگی داده است که آنها را در معرض خطر بیشتری نسبت به دستورات دستوری قرار می دهد. و دادگاه جهانی اسرائیل را به سادگی از دستور دادگاه نادیده گرفت و حتی برخی از آنها مقاصد این کشور سرکوب خود را تشدید کرده است، از جمله مسدود کردن بیشتر کمک‌های نجات بخش».

مطابق با الجزیره گزارش می دهد، جریان کمک های بشردوستانه پس از چندین مورد حامی به دنبال اتهام اسرائیل مبنی بر دست داشتن کارکنانش در حملات 7 اکتبر، غرب به رهبری ایالات متحده کمک مالی به آنروا، آژانس سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی را به حالت تعلیق درآورد. به قول رئیس اونروااسرائیل هنوز مدرکی برای حمایت از ادعاهای خود ارائه نکرده است.

اونروا این سازمان هشدار داد که این کاهش کمک های مالی می تواند منجر به ناتوانی آژانس در ارائه کمک های بشردوستانه به غزه شود که غزه را در گرسنگی فرو می برد. روز یکشنبه، یک نوزاد دو ماهه در شهر غزه از گرسنگی جان باخت، زیرا قحطی منطقه محاصره شده را فرا گرفت. اونروا روز دوشنبه، این سازمان اعلام کرد که به طور متوسط ​​کمتر از 100 کامیون کمک در روز در ماه فوریه به غزه می رسد که بسیار کمتر از هدف 500 کامیون است. این کمک ها 50 درصد کمتر از مبلغی است که در ژانویه انجام شده است.

آیا اسرائیل از دستور دیوان بین المللی دادگستری در پرونده نسل کشی پیروی کرده است؟

آمار کمک های بشردوستانه دریافتی در غزه

در برخی از روزهای ماه فوریه، کمتر از 10 کامیون وارد غزه شد. تنها هفت کامیون در 9 فوریه، 9 کامیون در 12 فوریه، چهار کامیون در 17 فوریه و 9 کامیون دیگر در 19 فوریه وارد شدند. با آلبومین اسموتیچوزیر دارایی افراطی رژیم اسرائیل در 13 فوریه گفت که محموله ارد با کمک مالی ایالات متحده، غزه را مسدود کرده است، زیرا این محموله به اونروا می رفت.

فیلم 19 فوریه که توسط الجزیره تأیید شده است، فلسطینیان در شمال غزه را نشان می دهد که پس از شنیدن صدای تیراندازی در حالی که برای دریافت کمک های غذایی صف کشیده بودند، پراکنده شدند. نیروهای اسرائیلی تیراندازی کردند سوئی جمعیتی که منتظر غذا بودند، دست کم یک فلسطینی را کشت یک عدد یکی دیگر زخمی شد.

اونروا در 7 فوریه، این سازمان بیانیه ای صادر کرد و گفت که برخی از کامیون های کمک رسانی این سازمان که مواد غذایی را به غزه حمل می کردند، در 5 فوریه توسط نیروهای اسرائیلی بمباران شدند.

عواقب عدم ذیل رژیم اسرائیل از حکم دیوان بین المللی دادگستری چیست؟

در صورتی که مشخص شود که دستورات مورد نیاز و دیوان بین المللی دادگستری رعایت نکرده است، هر کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل می تواند موضوع را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع دهد و شورای امنیت سازمان ملل در مورد تعهد اسرائیل به تبعیت از اقدامات موقت تصمیم گیری خواهد کرد. رای خواهد داد.

اگر رژیم اسرائیل از انجام این کار خودداری کند، رژیم اسرائیل ممکن است با تحریم‌های سازمان ملل روبرو شود که می‌تواند شامل تحریم‌های اقتصادی یا تجاری، تحریم‌های تسلیحاتی و ممنوعیت سفر باشد. منشور سازمان ملل همچنین به شورای امنیت سازمان ملل اجازه می دهد تا یک قدم فراتر رفته و با استفاده از زور مداخله کند.

یک حکم منفی دادگاه ممکن است مانع از ارسال سلاح توسط متحدان اسرائیل شود، همانطور که در هلند اتفاق افتاد. جایی که دادگاه از تهیه جنگنده های F35 برای بمباران غزه جلوگیری کرد. دولت هلند این دستور را به چالش کشیده است.

الجزیره در پایان نوشت هرگونه تحریم ممکن است توسط آمریکا، نزدیک ترین متحد رژیم صهیونیستی اعمال شود. وتو ایالات متحده از 7 اکتبر سه قطعنامه آتش بس در مورد اسرائیل تصویب کرده است وتو انجام داده است. دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای اعلام کرد که سایر کشورها باید رژیم اسرائیل را از طریق تحریم و محاصره مجبور به اجرای دستورات دادگاه کنند. تحت فشار قرار دادن

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *