1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. اسکان بیش از ۲۴۵ هزار مسافر…

اسکان بیش از ۲۴۵ هزار مسافر نوروزی در مراکز آموزشی اصفهان

اسکان بیش از ۲۴۵ هزار مسافر نوروزی در مراکز آموزشی اصفهان

مهدی متجب در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت درباره روند اسکان مهمانان نوروزی تا ششمین روز از بهار سال 1403 گفت: در 24 ساعت گذشته بیش از 48 هزار نفر در مراکز رفاهی و آموزشی اصفهان اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه تمامی گردشگران و مسافران نوروزی در مکان مناسبی اسکان داده شده اند و هیچ مسافری با مشکل مواجه نشده است، افزود: با آغاز پذیرش مسافران فرهنگی نوروزی از اصفهان. بیست و ششم در اسفندماه تاکنون میزبان بیش از 245 هزار مسافر با استفاده از ظرفیت های اسکان آموزشی تعیین شده در فضاهای مراکز بهزیستی، مدارس و کمپ های استان بوده ایم.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: آنچه تاکنون پیش بینی کرده ایم 7000 فضا برای اسکان مهمانان نوروزی در مراکز فرهنگی رفاهی، تفریحی، آموزشی و آموزشی اصفهان و حدودا 600 مدرسه در استان در این راستا خدمات خوبی را در نظر گرفته ایم اما طی شب های گذشته با افزایش میزبانی از مسافران نوروزی در این مراکز توانستیم از سقف تعیین شده 7000 فضای اقامتی عبور کنیم.

وی با توجه به اینکه اسکان و پذیرایی رسمی فرهنگیان طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش از 28 اسفند 1402 آغاز شده و تا 12 فرودین 1403 ادامه خواهد داشت، گفت: سامانه اینترنتی این وزارتخانه از 20 اسفند ماه در دسترس است و مسافران می توانند رزرو خود را انجام داده و در روز بیست و هشتم از این خدمات استفاده کنند.

وی درباره اسکان تعطیلات نوروزی فرهنگیان در مراکز رفاهی و آموزشی اصفهان گفت: موضوع اسکان یکی از رسالت های آموزش و پرورش جامعه فرهنگیان است که با فعالیت های ویژه از اسفندماه سال گذشته در استان اصفهان آغاز شده است. .

رئیس اداره بهزیستی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: لیست کلیه مدارس میزبان و ستاد اسکان شش گانه شهرستان از طریق کانال های اطلاع رسانی در اختیار عموم قرار گرفته است و کد QR ستاد اسکان نیز موجود است. منتشر شده و در دسترس مسافران نوروزی است.

متجب با بیان اینکه تمامی مدارس شهر اصفهان برای پذیرایی از مسافران نوروزی مجهز به سیستم گرمایشی هستند، تصریح کرد: مدارس به بیش از 1000 تخته فرش برای اسکان مسافران نوروزی مجهز شدند.

وی افزود: امسال هم ماه رمضان را با عید نوروز خواهیم داشت و از مسافران تقاضا می شود کرامت و کرامت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند. در زمان پذیرایی از مسافران، پخت و پز در مراکز رفاهی دارای آشپزخانه انجام می شود و فرهنگیان با رعایت دستورالعمل ها می توانند در این فضاها پذیرایی کنند.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه تمامی مراکز آموزشی پنج گانه استان اصفهان در سال 1403 در ایام تعطیلات نوروزی فعال خواهند بود تا مسافران در صورت مراجعه به این مراکز درمانی مراجعه کنند. وی گفت: در این مدت 14 بیمارستان و مرکز درمانی در استان اصفهان از جمله بیمارستان الزهرا عسگریاامام موسی کاظم(ع)آ)چمران، مهرگان، سعدی، مهرگان، سعدی، سینا، خانواده، شهید آیت الله صدوقی و امام حسین (ع)آ) آنها مستقیماً با پوشش بیمه دانا فعالیت خود را انجام می دهند که حرکت بسیار خوبی است.

متجب خاطرنشان کرد: پس از خروج مسافران از اسکان اصفهان در روز دوازدهم اردیبهشت، نیروهای خدمات رسان با ضدعفونی تمامی اماکن و بازگرداندن کلاس ها به حالت عادی از روز سه شنبه 14 اردیبهشت ماه آماده حضور دانش آموزان هستند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *