1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. ترفندهای جدید کلاهبرداران؛ دریافت کالابرگ الکترونیکی…

ترفندهای جدید کلاهبرداران؛ دریافت کالابرگ الکترونیکی و ثبت‌نام سهام عدالت ویژه نوروز

ترفندهای جدید کلاهبرداران؛ دریافت کالابرگ الکترونیکی و ثبت‌نام سهام عدالت ویژه نوروز

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سید مصطفی مرتضوی گفت: تعدادی از شهروندان اصفهانی در ایام نوروز در خصوص کلاهبرداری اینترنتی با ارسال پیامک جعلی با عنوان دریافت کوپن الکترونیکی به عنوان هدیه از سوی پلیس به پلیس مراجعه کردند. دولت یا ثبت بازماندگان سهام عدالت. ویژه عید نوروز موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه افراد فرصت طلب با انتشار آگهی هایی مانند دریافت برگه الکترونیکی به عنوان هدیه از سوی دولت یا ثبت نام بازماندگان سهام عدالت برای عیدی و موارد مشابه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کنند، افزود: این افراد با ارسال پیامک حاوی لینک حاوی محتوا اقدامات خود را انجام می دهند. مربوط به حقوق صاحبان سهام در ابتدا، آنها کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت می کنند و برداشت های غیرمجاز از حساب های بانکی خود انجام می دهند یا اطلاعات هویتی آنها را دریافت می کنند و از آن سوء استفاده می کنند.

رئیس پلیس فاتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: مردم از بازکردن لینک های ارسالی از طریق پیامک یا شبکه های اجتماعی و منابع غیرمعتبر ارسالی از سوی افراد ناشناس یا دوستان و آشنایان با مضامین طرح های اعلام شده از سوی دولت و اخبار موثق صرفا از طریق سایت های معتبر فالو و فالو خودداری کنند. رسانه ها.

مرتضوی خاطرنشان کرد: شهروندان با حفظ هوشیاری و توجه به نکات آموزشی پلیس فتا از کلاهبرداری و اعمال مجرمانه مجرمان سایبری جلوگیری کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک با مرکز فوریت های سایبری 096380 تماس گرفته و یا به سایت پلیس مراجعه کنند. لطفا با کارشناسان این پلیس به آدرس cyberpolice.gov.ir در میان بگذارید.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *