1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. نتانیاهو خواستار وتوی پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی…

نتانیاهو خواستار وتوی پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آتش‌بس از سوی آمریکا شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: نخست وزیر اسرائیل خواستار وتوی پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش بس فوری در غزه شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه تهدید کرد که اگر آمریکا قطعنامه امروز در سازمان ملل که خواستار آتش بس در غزه است را وتو نکند، از سفر هیئت اسرائیلی به واشنگتن جلوگیری خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که بر اساس آنچه در تماس جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و نتانیاهو مطرح شد، یک هیئت اسرائیلی به واشنگتن سفر خواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز درباره پیش نویس قطعنامه جدیدی رای گیری کند که خواستار «آتش بس فوری» در غزه است. در متن جدیدی که خبرگزاری فرانسه می‌گوید نسخه‌ای از آن را دیده است، «آتش‌بس فوری» در ادامه ماه مبارک رمضان گنجانده شده است. قرار است این آتش بس فوری به «آتش بس پایدار دائمی» تبدیل شود.

الجزیره همچنین گزارش داد که اعضای غیردائم شورای امنیت پیش نویس قطعنامه پیشنهادی خود را به منظور جلوگیری از وتوی آمریکا در جلسه امروز اصلاح کرده اند.

این پیش نویس همچنین خواستار «آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان ها» و همچنین «رفع تمامی موانع بر سر راه ارائه کمک های بشردوستانه» به مردم غزه شده است.

آمریکا تاکنون سه قطعنامه را که خواستار آتش‌بس فوری در غزه است وتو کرده است.

وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور از قطعنامه آتش بس فوری در غزه که قرار است امروز در شورای امنیت به رای گذاشته شود، حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *