1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. امضای سند همکاری با ارمنستان برای…

امضای سند همکاری با ارمنستان برای پایش رودخانه ارس

امضای سند همکاری با ارمنستان برای پایش رودخانه ارس

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، ایرج حشمتی ضمن تشریح عملکرد یک ساله معاونت محیط زیست انسانی اظهار داشت: برگزاری اجلاس بین المللی مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار در شهریور ماه 1402. یکی از مهمترین اقداماتی بود که در سال گذشته انجام شد. انجام شده.

وی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای این نشست تصویب قطعنامه تهران در نشست کنیا بود، افزود: اجرای طرح های آماده شده برای مقابله با گرد و غبار در 29 استان کشور از دیگر برنامه های ما برای کنترل پدیده بود. از گرد و غبار

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طراحی و ساخت بیش از 100 دستگاه سنجش گرد و غبار پاییزی، تصریح کرد: پایش رودخانه مرزی ارس یکی از دغدغه ها بود و در این راستا سند دوجانبه ایران و ارمنستان امضا شد. در بیست و پنجمین نشست مشترک پایش رودخانه مرزی ارس به امضای طرفین رسید.

حشمتی ادامه داد: در سال گذشته نزدیک به 120 طرح مورد بررسی قرار گرفت و پس از بررسی گزارش ها، 51 طرح مشمول ارزیابی آثار طرح ها شدند و 30 طرح نیز به صورت مشروط تایید شدند.

وی تاکید کرد: در سال جاری کارشناسان با ایجاد، بهره برداری و طرح های توسعه نزدیک به 4500 واحد صنعتی موافقت کردند که گامی رو به جلو در صدور مجوز و حمایت از تولید و رشد اقتصادی در کشور بود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پایش مستمر زیست محیطی در حوزه های مختلف گفت: بیش از 6500 پایش دستگاه های دفع سوخت، خاک و پسماندهای پزشکی از دیگر اقدامات طی سال 1402 بوده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *