1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. تلگرام در اسپانیا فیلتر شد

تلگرام در اسپانیا فیلتر شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

مهر: دادگاه عالی اسپانیا که دستور مسدود شدن موقت تلگرام را صادر کرده بود، این حکم را لغو کرد. با لغو حکم قبلی، کاربران اسپانیایی می توانند به فعالیت خود در تلگرام ادامه دهند.

پس از شکایت 4 رسانه بزرگ اسپانیایی (Mediast، Atres Media، Moistar و Ejida) مبنی بر اینکه این پیام رسان در حال انتشار محتوای آنهاست که توسط قانون کپی رایت نیز محافظت می شود، بدون اجازه سازندگان آنها، سانتیاگو پدراز، قاضی دادگاه اسپانیایی . با ممنوعیت موقت این پلتفرم موافقت شد.

دسترسی به تلگرام از روز دوشنبه (پس فردا) به حالت تعلیق در می آید، اما برخی از سرویس دهندگان تلفن همراه از روز شنبه این پیام رسان را مسدود کرده اند.

قاضی دادگاه از صاحب تلگرام خواست در چارچوب این پرونده اطلاعات خاصی را ارسال کند. اما پس از اینکه تلگرام به درخواست های پدراز پاسخ نداد، او نیز دستور ممنوعیت این پلتفرم را داد. به گفته منابع قانونی، این ممنوعیت موقت بوده و تنها چند روز ادامه خواهد داشت.

در این بین اپراتورهای مختلف مخابراتی برای اجرای حکم دیوان عالی کشور دسترسی به تلگرام را مسدود کرده اند.

با وجود اعتراض برخی کاربران به ممنوعیت این پلتفرم، قاضی اعلام کرد که حکم وی به دلیل عدم همکاری این شرکت صادر شده است.

البته اسپانیا تنها کشوری نیست که تلگرام را مسدود کرده است. برخی از کشورهای دیگر نیز مجبور شده اند محتوای انتقادی را برای جلوگیری از انتشار آن مسدود کنند. چین در سال 2015 این پیام رسان را مسدود کرد، علاوه بر این، تایلند، پاکستان، ایران و کوبا نیز به دلایل مشابه این پلتفرم را مسدود کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *