1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تا زمان آزادی اسرا حقی برای…

تا زمان آزادی اسرا حقی برای پایان دادن به جنگ غزه نداریم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، “اووو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که هم اکنون در آمریکا به سر می برد، مدعی شد این رژیم حق پایان دادن به جنگ غزه تا زمانی که تمامی اسرا توسط حماس آزاد نشود، ندارد.

گالانت روز دوشنبه و با اشاره به دیدار آتی خود با “جک «سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: در این دیدار بر اهمیت نابودی حماس و بازگرداندن گروگان ها به خانه هایشان تاکید می کنم.

تلویحا به حمله اشاره کرد رفح وی گفت: ما به اقدامات علیه حماس ادامه خواهیم داد و این شامل مکان هایی می شود که قبلاً در آنجا نبوده ایم.

گالانت تصریح کرد: تا زمانی که اسرا به طور کامل آزاد نشده و به خانه های خود بازگردند، حق پایان جنگ در غزه را نداریم. اگر در غزه به پیروزی قاطع و روشنی دست یابیم، ممکن است در آینده نزدیک جنگی در شمال رخ دهد.

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن خواستار «آتش‌بس فوری در غزه در ماه رمضان، آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان‌ها و تضمین دسترسی بشردوستانه» شد.

14 کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند و آمریکا برخلاف دفعات قبل به آن رای منفی داد وتو نکرد و رای ممتنع داد.

بر اساس گزارش های منابع پزشکی، تعداد شهدای نوار غزه از 16 مهرماه به بیش از 31 هزار نفر رسیده است که بیشتر آنها زن و کودک هستند. تعداد مجروحان به بیش از 73 هزار نفر افزایش یافته و هزاران نفر همچنان زیر آوار هستند.

از زمان آغاز جنگ ویرانگر در نوار غزه، رژیم اشغالگر صهیونیستی برق غزه را قطع کرده و ورود آب، غذا، دارو و سوخت را ممنوع کرده و حدود 2.3 میلیون فلسطینی را در شرایط وخیم انسانی قرار داده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *