1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. تلگرام در اسپانیا رفع فیلتر شد

تلگرام در اسپانیا رفع فیلتر شد

تلگرام در اسپانیا رفع فیلتر شد
پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

دادگاه عالی اسپانیا که دستور تعلیق فعالیت تلگرام در این کشور را صادر کرده بود، ساعاتی پیش دستور خود را لغو کرد تا تلگرام بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد. ظاهرا دیوان عالی کشور منتظر گزارش رسمی پلیس درباره تاثیرات فیلتر موقت تلگرام بر مردم است.

قاضی سانتیاگو پدراز روز جمعه با فیلتر شدن تلگرام در اسپانیا موافقت کرد و گفت که بررسی اتهامات نقض کپی رایت در این پلتفرم همزمان با فیلترینگ ادامه خواهد داشت. دلیل اصلی فیلتر شدن این است که کاربران عادی مقالات دارای حق چاپ را بدون کسب مجوز در تلگرام منتشر می کنند. قرار بود امروز فیلتر تلگرام انجام شود.

قاضی پدراز از حکم اولیه خود صرف نظر کرد و به پلیس دستور داد تا گزارشی با محوریت ویژگی های تلگرام و تاثیرات ممنوعیت این پلتفرم بر کاربران تهیه کند.

شرکت‌های رسانه‌ای اسپانیایی مانند Atresmedia، Mediaset، EGEDA و Telefonica با شکایت علیه تلگرام اعلام کردند که این پیام‌رسان شرایط را برای نقض مستمر کپی رایت ایجاد کرده است. تلگرام هیچ واکنشی به این ادعاها نشان نداده است.

ظاهراً در روند تحقیقات، قاضی دادگاه به دنبال دسترسی به اطلاعات هویتی کاربران متهم به نقض کپی رایت و انتشار مقاله رسانه اسپانیایی بوده است. اما در نهایت چنین اطلاعاتی در اختیار دادگاه قرار نگرفت.

تلگرام در حال حاضر چهارمین پیام رسان پرطرفدار در اسپانیا است و طبق یک نظرسنجی، 19 درصد از ساکنان این کشور از پیام رسان مورد نظر استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *