1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. صدور ۵۴ مجوز برای ساخت بیمارستان…

صدور ۵۴ مجوز برای ساخت بیمارستان / سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان

صدور ۵۴ مجوز برای ساخت بیمارستان / سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان

سعید کریمی در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به اقدامات مهم وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، گفت: رفع تمامی موانع غیرضروری و تسهیل در صدور مجوزهای بخش خصوصی از جمله اقدامات مهم انجام شده است.

وی افزود: با الکترونیکی شدن فرآیند صدور مجوز و اتصال کامل به درگاه ملی صدور مجوز و برگزاری کمیسیون ماده 20 هر دو هفته یکبار، لیست انتظار پرونده ها به صفر رسیده و در حال حاضر هیچ موردی در لیست انتظار وجود ندارد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه امضاهای طلایی که در گذشته گاهی برای صدور مجوز استفاده می شد حذف شده و بر اساس قانون در زمان مقرر مجوز صادر شده است، ادامه داد: در مدت زمان کوتاهی 54 پروانه ساخت بیمارستان در بخش خصوصی صادر شد. صادر شده و سرمایه گذاران در حال طی مراحل ساخت هستند.

کریمی با بیان اینکه هر تخت بیمارستانی شش تا هفت میلیارد تومان قیمت دارد، گفت: اما سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه خوب عمل کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: به موازات تقویت زیرساخت ها و خدمات در بخش دولتی، تقویت بخش خصوصی نیز مورد توجه قرار گرفته و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت تا حد امکان تقویت می شود. امید است امسال با استقبال بخش خصوصی و آسون بگیر صورت گرفته است، می توان شاهد افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان بود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *