1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. جریان هوای پاک و سالم در…

جریان هوای پاک و سالم در ۲۲ شهر کشور / سیاهه آلودگی بر چهره سنندج

جریان هوای پاک و سالم در ۲۲ شهر کشور / سیاهه آلودگی بر چهره سنندج

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز – دوشنبه ششم فروردین – بیندازیم، سطح و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فرا گرفته است، حس می کنیم. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. بنابراین گزارش سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز شاخص کیفیت هوای هیچ یک از شهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای)، بسیار ناسالم (بنفش) و ناسالم (قرمز) قرار ندارد.

بر این اساس امروز دستگاه سنجش کیفیت هوای شهر سنندج با شاخص 111 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارد، این در حالی است که دیروز شهرهای تبریز و اصفهان در محدوده ناسالم (نارنجی) ثبت نشده بودند.

در این راستا کیفیت هوای امروز در شهرهای بوشهر با شاخص 61، بیرجند با شاخص 59، مشهد با شاخص 87، بجنورد با شاخص 75، اهواز با شاخص 63، سمنان با شاخص شاخص 51، زاهدان با شاخص 75، کرمان با شاخص 51، کرمانشاه با شاخص 62، اراک با شاخص 62 و بندرعباس با شاخص 61 وضعیت جوی سالم (زرد) است، اما روز گذشته شهرهای شهرکرد، مشهد، اهواز، زنجان، زاهدان، کرمان، کرمانشاه، اراک و یزد در وضعیت جوی سالم (زرد) قرار گرفتند.

قابل ذکر است اندازه گیری کیفیت هوای امروز در شهرهای تبریز با شاخص 17، اصفهان با شاخص 38، کرج با شاخص 42، ایلام با شاخص 49، تهران با شاخص 48، شهرکرد. با شاخص 49، زنجان با شاخص 43، قم با شاخص 32، یاسوج با شاخص 47، رشت با شاخص 32 و یزد با شاخص 31 در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند.

لازم به یادآوری است که پنجم فروردین ماه شهرهای کرج، بوشهر، تهران، بیرجند، سمنان، قم، سنندج، یاسوج، رشت، بندرعباس و همدان در وضعیت پاکی قرار داشتند.

به این ترتیب وضعیت کیفی هوای امروز در شهرهای ارومیه، اردبیل، شیراز، قزوین، گرگان، خرم آباد، ساری و همدان ثبت نشد، در حالی که روز گذشته شهرهای ارومیه، اردبیل، ایلام، بجنورد، شیراز، قزوین، گرگان ، خرم آباد ثبت شد. و ساری بدون داده ثبت شد.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در رنگ های خطرناک (قهوه ای)، بسیار ناسالم (بنفش) و ناسالم (قرمز) ثبت نشد. اما یک شهر ناسالم (نارنجی)، تعداد 11 کلانشهر سالم (زرد)، تعداد 11 شهر پاک (سبز) و هفت کلانشهر بدون داده ثبت شده است، به طوری که دیروز دو شهر ناسالم (نارنجی)، تعداد از 9 کلانشهر سالم (زرد)، تعداد 11 شهر پاک (سبز) و تعداد 9 کلانشهر بدون داده در نظر گرفته شد.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *