1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. ۴۶۹ نفر در تصادفات جاده‌ای نوروز…

۴۶۹ نفر در تصادفات جاده‌ای نوروز جان باختند/ فارس و کرمان رتبه نخست فوتی‌های جاده‌ای

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سردار حسن مومنی گفت: بیست و چهارم در اسفندماه سال گذشته تا پایان 14 فروردین 469 نفر بر اثر تصادفات و تصادفات جاده ای جان خود را از دست دادند. این تعداد فوتی های ناشی از تصادفات جاده ای و شهری است که در صحنه تصادف فوت کرده اند، فوت های بیمارستانی را نیز باید به این آمار اضافه کرد که پس از معاینات پزشکی قانونی اعلام می شود.

وی با بیان اینکه هنوز برای اعلام گزارش مقایسه ای از تعداد فوتی های نوروزی با مدت مشابه سال گذشته زود است، گفت: استان های فارس، کرمان، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین تعداد فوتی های تصادفات را تا پایان سال گذشته به ثبت رساندند. روز

رئیس پلیس راه کشور بیشترین تصادفات را تخطی از سرعت مجاز و عدم کنترل وسیله نقلیه به دلیل سرعت زیاد عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه بیشترین تردد در استان های شمالی بوده اما به دلیل عدم کنترل خودرو بوده است. تردد در محورهای جنوبی و مرکزی و همچنین سرعت بسیار بالا، بیشترین تلفات و فوتی در محورها و جاده های این استان ها به ثبت رسیده است.

11 روز سفر نوروزی / 383 تصادف منجر به فوت و 12 هزار و 521 مجروح

مومنی افزود: در طرح نوروزی امسال 383 تصادف منجر به فوت به ثبت رسید که نشان می دهد در هر تصادف 1.2 نفر جان خود را از دست داده اند که با احتساب تعداد فوتی ها در مسیر بیمارستان یا بیمارستان قطعا آمار افزایش می یابد.

وی ادامه داد: 10 هزار و 112 تصادف در این مدت مجروح این اتفاق منجر به مجروح شدن 12521 نفر از جمله سرنشینان وسایل نقلیه و عابران پیاده شد.

رئیس پلیس راهور گفت: یکی از تصادفات دلخراش ایام نوروز امسال در استان فارس رخ داد که با وجود اینکه عصر شنبه یک دستگاه خودروی دنا به دلیل تخطی از سرعت مجاز 170 کیلومتر توقیف و خودرو به پارکینگ منتقل شد، اما راننده خودرو به چند ساعت بعد با استفاده از ماشین کشته شد. یک نفر دیگر نیز به دلیل سرعت بیش از حد تصادف کرد و پنج نفر از اعضای خانواده از جمله خود راننده در دم جان باختند.

مومنی سرعت غیرمجاز و خستگی و خواب آلودگی را از مهمترین دغدغه های پلیس برشمرد و تاکید کرد: با توجه به دستورات فرماندهی راهنمایی و رانندگی و فرماندهی کل قوا لطفا با هیچ متخلف به ویژه رانندگان خطرناک مدارا نخواهیم کرد و با متخلفان به شدت برخورد خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *