1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. واکنش ایران به قطعنامه شورای امنیت…

واکنش ایران به قطعنامه شورای امنیت درباره غزه؛ گامی مثبت اما ناکافی

واکنش ایران به قطعنامه شورای امنیت درباره غزه؛ گامی مثبت اما ناکافی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، ناصر کنعانی پس از شش ماه ناکامی و ناتوانی در اتخاذ تصمیم بازدارنده علیه جنگ، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص آتش بس در نوار غزه را تصویب کرد. جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی را اقدامی مثبت اما ناکافی دانست.

کنعانی افزود: گام مهمتر از تصویب این قطعنامه، اقدام موثر برای اجرای آن و توقف کامل و دائمی حملات رژیم متجاوز صهیونیستی به نوار غزه و کرانه باختری، رفع کامل محاصره ظالمانه است. غزه و بازگشایی گذرگاه ها به منظور ارسال گسترده و بدون تبعیض کمک های بشردوستانه بین المللی. تأمین کمک‌های بین‌المللی و منابع مالی برای شروع فوری بازسازی ویرانه‌های نوار غزه از جمله خانه‌ها، زیرساخت‌های حیاتی به‌ویژه بیمارستان‌ها و مراکز خدماتی.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی واکنش رژیم کودک کش صهیونیستی به این قطعنامه را نشان از خشم آشکار این رژیم از ناکامی جبران ناپذیر در عرصه، عرصه سیاسی و بین المللی دانست و افزود: انتظار می رود سازمان ملل متحد شورای امنیت این رژیم را به خاطر جنایات شش ماه گذشته علیه مردم مجازات خواهد کرد. بی خانمانی فلسطین و احتمال تداوم آن در برابر قطعنامه مصوب شورای امنیت.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *