1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. وضعیت همراهان بیماران بستری در مراکز…

وضعیت همراهان بیماران بستری در مراکز درمانی تعیین تکلیف شود

به گزارش خبرنگار به گزارش میهن تجارت، غلام عباس ترکی در نامه ای به وزیر بهداشت اعلام کرد که وضعیت همراهان بیماران بستری در کلیه مراکز درمانی دولتی و خصوصی در برنامه های توسعه مراکز درمانی کشور مشخص و پیش بینی شود. بخش های همراهی بیماران متن نامه به شرح زیر است:

آقای دکتر عین اللهی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سلام و آرزوی قبولی طاعات

در اخبار روز های اخیر رسانه ها به نام مادر و پدر جوانی برای فرزند یک ساله خود اشاره شد. آراد وی در بیمارستان مفید تهران بستری شد و در مجاورت بیمارستان با خودرو بستری شد طعمه ها آنها بر اثر استنشاق مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند. با توجه به اینکه این گونه اتفاقات ناگوار علاوه بر مشکلاتی که برای بیماران و همراهان ایجاد می کند، باعث بدبینی مردم به نظام سلامت کشور و کاهش سرمایه اجتماعی شده و احتمال تکرار آن دور از انتظار نیست. ; لذا مقتضی است دستور فرمایید اقدامات زیر انجام شود.

1- کلیه مراکز درمانی دولتی و خصوصی وضعیت همراهان بیماران بستری را در فرم های پذیرش مشخص کنند. در مواردی که محل سکونت ندارند با استفاده از ظرفیت های موجود و در صورت لزوم جلب مشارکت نهادهای حمایتی، سازمان‌های مردم نهاد و خیرین برای فراهم کردن تمهیدات لازم برای اسکان موقت و ایمن.

2- در طرح های توسعه مراکز درمانی، بخش های همراه منازل بیماران باید پیش بینی شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *