1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. برنامه خودروسازان برای تحقق شعار سال…

برنامه خودروسازان برای تحقق شعار سال مشخص شد

به گزارش ایسنا، شعار سال 1403 نیز همانند دهه گذشته مرتبط با موضوع «اقتصاد» نامگذاری شد، با این تفاوت که امسال نقش مردم در این مسیر پررنگ‌تر دیده شده است. نسبت به گذشته «جهش تولید» با «مشارکت مردمی» گره خورده است و رهبر معظم انقلاب با تأکید بر لزوم بازکردن پای مردم به عرصه تولید برای تحقق «جهش تولید»، راهکار مقابله با سوء استفاده ها و رانت های احتمالی را دارد. از سوی مسئولان امر دقت بیشتری شده و معتقدند «مسئولان باید چشمان خود را باز کنند».

صنعت خودروسازی کشور از آن دسته صنایعی است که مادر محسوب می شود و بسیاری از صنایع زیر سایه آن فعالیت می کنند. از زنجیره تامین خودروسازان که قطعه سازان در آن نقش اصلی را ایفا می کنند، تا صنایع فلزی (مس، آلومینیوم، فولاد و…) تا پتروشیمی، همگی به نوعی با صنایع غذایی کشور مرتبط هستند. از این رو حفظ تولید و دوام چرخه تولید صنعت خودرو موجب بقای بسیاری از صنایع دیگر خواهد شد.

در همین راستا و با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردمی»، هر یک از دو خودروساز بزرگ در پیام های جداگانه ای بر حفظ تولید و جهش آن با حمایت مردم تاکید و معرفی کردند. به برنامه آنها برای سال 1403.

عظیمی: با حمایت مردم از تولید ملی، متعهد به جهش تولید در سال جدید هستیم

علیمردان عظیمی – مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو – در پیامی به مناسبت فرارسیدن سال 1403، جهش تولید با حمایت مردم از تولید ملی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد: در یک سال گذشته ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز در کشور در شرایط سخت تحریم، قیمت گذاری اجباری، زیان انباشته و… در راستای اهداف و برنامه های تولیدی، توسعه ای و خدماتی خود به دستاوردهای بزرگی دست یافت.

خودروسازي كه وارد كننده شد

خودروسازي كه وارد كننده شد

خبراقتصادی: در یازدهمین ماه سال جاری 8 هزار و 400 دستگاه خودرو به ارزش 157 میلیون دلار وارد کشور شد که سایپا با واردات 1947 دستگاه خودرو بیشترین سهم از واردات را به خود اختصاص داد.

وی افزود: افتتاح اولین خط تولید ملی کراس اوورها یکی از مهمترین دستاوردهای توسعه ای ایران خودرو بود. همچنین در طول سال با اعمال 85 استاندارد و ارتقای کیفیت هشت محصول خود به دستاوردهای قابل توجهی در زمینه بهبود محصول دست یافتیم. از طرف دگیر در سال 1402، وزارت امنیت بیش از هر زمان دیگری بر ضرورت ورود خودروهای برقی به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به دلیل کمبود بنزین در کشور، گرانی واردات سوخت و همچنین کاهش آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور؛ از این رو ایران خودرو به سمت استفاده از ظرفیت خودروهای برقی حرکت کرد.

به گفته عظیمی، در سال جدید که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید با مشارکت مردمی» نامگذاری شده است، خود را ملزم به تولید جهشی با حمایت مردم از تولید ملی و داخلی می دانیم. به گفته وی، کلید حل مشکلات اقتصادی کشور، تولید داخلی و ملی است. اگر رشد تولید ملی به نحو مطلوب انجام شود، بسیاری از مسائل اقتصادی مانند تورم، اشتغال و ارزش پول ملی و مسائل اساسی اقتصادی به درستی حل خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: بر این اساس در سال 1403 گروه صنعتی ایران خودرو با تکیه بر تجربیات گذشته و چشم انداز آینده، ضمن حرکت در مسیر رشد، بهبود و هم افزایی، برنامه های توسعه ای در حوزه های نیروی انسانی، بهبود تولید، کیفیت بهبود، توسعه و نوآوری و همچنین ارائه خدمات برتر به مشتریان را دنبال خواهد کرد. در سال جدید، افزایش تیراژ تولید و تلاش برای افزایش کیفیت محصولات بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، یکی از دغدغه های اصلی گروه صنعتی ایران خودرو است. زیرا رضایت مشتری و پاسخگویی مناسب به نیازهای مردم ایران تنها در گرو اجرای صحیح پروژه های با کیفیت خواهد بود.

وی افزود: با عنایت و یاری خداوند در تلاش هستیم تا با تفکر، کار و توان بیشتر و با جزییات، ضریب موفقیت گروه صنعتی ایران خودرو را در تمامی زمینه های فناوری، کیفیت، تولید، کاهش هزینه، توسعه و نوآوری افزایش دهیم. برنامه ریزی، افزایش تولید، توسعه، ارتقای کیفیت، تنوع سبد محصولات و تولید انبوه خودروهای جدید در دستور کار سال 1403 قرار گرفته است تا این شرکت همچنان در مسیر رشد و تعالی سرآمد باشد.

تحقق شعار 1403 با سرلوحه اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی

توسلی مهر که در دهه پایانی اسفندماه از ایران خودرو دیزل به گروه خودروسازی سایپا پیوسته بود نیز در پیام نوروزی خود بر پیگیری و نوآوری در اجرای استراتژی ها و سیاست ها در سال جدید تاکید کرد و گفت: سایپا با جدیت پیگیر خواهد بود. و در سال آینده استراتژی ها و سیاست ها را اجرا کنند. در نهایت منجر به رضایت مردم و سایر ذینفعان خواهد شد.

به گفته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، آغاز سال جدید اگرچه پایان سال تلاش صادقانه فعالان صنعت خودرو است، اما آغاز سال جدیدی از تلاش و خدمت خواهد بود. سالی که در آن باید تلاش خود را با امید به فردایی بهتر افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: گروه خودروسازی سایپا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است، تمام همت و تلاش خود را در راستای تحقق این شعار و پاسخگویی به اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی به کار گرفت. منویات را رهبر معظم انقلاب انجام خواهند داد.

توسلیمهر امیدوار است در سال جدید با همت همه کارکنان گامی در جهت کسب رضایت حداکثری مردم و دست اندرکاران از محصولات این گروه خودروسازی برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *