1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. سرریز سرمایه حقیقی به بورس

سرریز سرمایه حقیقی به بورس

آمار معاملات سهام

در دومین روز معاملاتی سال جدید، جریان خالص پول واقعی مثبت شد و سومین روز متوالی با افزایش مالکیت واقعی در بورس ثبت شد. به این ترتیب در دو روز معاملاتی سال جدید در مجموع 370 میلیارد تومان پول واقعی وارد بورس شد.
عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز دوشنبه، کچاد، نوری و بوعلی نمادهای سبز بورس بودند که بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل بورس داشتند. از سوی دیگر نمادهای خانواده، فارس و شتر نمادهای قرمز رنگ بودند که بر شاخص اثر منفی داشتند.

در بازار فرابورس نمادهای شگویا، آرین و فقیر بیشترین تاثیر افزایشی و نمادهای سپهر، کغار و مادیرا بیشترین تاثیر کاهشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

پیش بینی بازار سهام امروز

با توجه به روند معاملات روزهای اخیر، قیمت های جهانی و اخبار موثر بر روند معاملات؛ معاملات روز سه شنبه در ادامه روند صعودی شاخص ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه آغاز می شود. بورس تهران در حال حاضر با سیگنال های مثبت و منفی متعددی دست و پنجه نرم می کند که می تواند به عنوان یک سیگنال مقاومتی مهم برای معاملات امروز سهام تلقی شود. بازار سهام در آخرین روز معاملاتی سال با افزایش تراز شاخص کل و ورود پول واقعی به سهام مواجه شد که در دو روز گذشته با شدت بیشتری تجربه شد.

به این ترتیب پیش بینی می شود بورس امروز ارزش معاملات جزئی را در سطح 5 تا 7 همات داشته باشد. بورس تهران احتمالا امروز معاملات را با افزایش موجودی شاخص های اصلی آغاز خواهد کرد. احتمال بازدهی مثبت و اندک شاخص های اصلی بورس و عملکرد بهتر شاخص کل هم وزن نسبت به شاخص کل در پایان معاملات امروز بالاست. انتظار می‌رود که جریان‌های پول واقعی به سهام مثبت، اما اندک، برای معاملات امروزی باشد و جریان پول واقعی به صندوق‌های با درآمد ثابت محتمل است.

رتبه های خرید سهام اندکی کاهش می یابد و احتمال افزایش جزئی در رتبه های فروش سهام وجود دارد. احتمالاً در پایان معاملات امروز، سرانه خرید هر کد واقعی در سطح 22 میلیون تومان و سرانه فروش بالای 21 میلیون تومان خواهد بود. احتمالاً بورس اوراق بهادار تهران در شاخص‌های اصلی خود رشد تراز بیشتری نسبت به بورس داشته باشد. اما این احتمال وجود دارد که شکاف بازدهی بین شاخص کل و وزن برابر بورس و فرابورس افزایش یابد.

منبع: اخبار اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *