1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. ارائه خدمات امدادی هلال احمر به…

ارائه خدمات امدادی هلال احمر به مسافران نوروزی تا ۱۷ فروردین ادامه دارد

حکمت هاشمی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به اجرای طرح نوروزی اظهار کرد: با شعار از 24 اسفندماه سال گذشته در کنار شما هستیم در حوزه های خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزشی و… بخش های مختلف پزشکی و داوطلبان و روند ارائه خدمات در این استان تا 17 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

وی افزود: خدمات امدادی در 19 پایگاه امداد و نجات جاده ای، 11 پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی و داوطلبانه و همچنین درمانگاه ها، داروخانه ها و مراکز توانبخشی هلال احمر استان زنجان ارائه می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های عملیاتی از بیست و چهارم اسفند ماه سال گذشته تا پایان ششم فروردین در قالب 48 تیم 129 نفره هیچکس به هموطنان حادثه دیده خدمات رسانی کردند.

وی ادامه داد: در این عملیات ها امدادگران چهار مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کردند و پنج نفر در محل تحت مداوا قرار گرفتند و شش نفر محبوس در داخل خودرو را رها کردند. همچنین در 31 عملیات امداد و نجات، 26 دستگاه آمبولانس و ست نجات هیدرولیک تحویل داده شد. استخدام و با حضور 450 نفر از جوانان در 11 پست ثابت و سیار استان، 13 هزار و 719 مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره مند شدند.

هاشمی خاطرنشان کرد: پویش بهتر شد (بهبود رفتار ترافیکی)، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، نقشه برداری بهتر شدطرح یاس، تست فشار خون، جارو سبز، بهره مندی از فضای دوستدار کودک، چادر نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت های ایمنی و کمک های اولیه از پروژه های مختلف خدمات بشردوستانه و فعالیت های تیمی. ابرها شده است.

وی از استقرار هفت پایگاه دائمی آموزشی در استان زنجان در قالب طرح نوروزی خبر داد و اظهار داشت: یک هزار و 204 مسافر نوروزی در 12 روز پایانی اجرای طرح نوروزی توسط 108 مربی داوطلب از آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر خطرات توسط 108 مربی داوطلب بهره مند شدند. . آنها بودند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: از هموطنان خواهشمند است در صورت بروز حوادث و سوانح جهت دریافت خدمات اورژانس بدون محدودیت زمانی با شماره اورژانس ۱۱۲ تماس حاصل فرمایید.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *