1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط /…

تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط / انجام بیش از ۶۰۰۰ بازرسی تا ۵ فروردین و پلمب ۵ واحد صنفی

تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط / انجام بیش از ۶۰۰۰ بازرسی تا ۵ فروردین و پلمب ۵ واحد صنفی

مهدی دلاوری در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به بازدید بیش از 6064 بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی، حاشیه جاده ها و مراکز اقامتی از 15 اسفند 1402 لغایت پنجم فروردین، اظهار کرد: تعداد 172 کارگاه شیرینی پزی. ، تولید شیرینی و تولید زولبیا و بامیه، 30 مرکز تولید و عرضه آش و حلیم، 424 مسجد، 152 مرکز مسکونی توسط بازرسان بهداشتی بازدید و نظارت شده است.

وی افزود: 2781 مورد در این مدت رنگ شناسی و 160 نمونه میکروبی از آب آشامیدنی به منظور کنترل سلامت آب برداشته شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه 5136 مورد اندازه گیری محیطی با استفاده از دستگاه های بازرسی قابل حمل در راستای کنترل کیفی مواد غذایی در مراکز تهیه و توزیع انجام شده است، اظهار داشت: 164 مورد بازرسی مشترک با سایر مراکز انجام شده است. دستگاه ها و سازمان ها و اتحادیه گرفته است.

دلاوری ادامه داد: در راستای کنترل کیفی مواد غذایی، 66 نمونه غذای مشکوک تهیه و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال و سه هزار و 764 کیلوگرم مواد غذایی غیرمجاز با تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شد. بیاورید و از چرخه مصرف خارج شد.

وی افزود: 32 مورد برخورد با فروشندگان مواد غذایی گردشی، صدور 3284 اخطار کتبی به واحدهای صنفی، ارسال 25 فقره پرونده صنفی به مراجع قضایی و پلمب و پلمب پنج واحد صنفی متخلف به رعایت بهداشت از دیگر اقدامات مهم بازرسان بهداشت محیط در این مدت بود. دوره زمانی. .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به 90 مورد رسیدگی به شکایات مردمی در این مدت افزود: شهروندان و مسافران نوروزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی با سامانه سلامت 190 تماس بگیرند. مراکز

دلاوری خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح سلامت نوروزی حفظ و ارتقای سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ارتقای سطح ایمنی آب و غذا در سطح تامین به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با آب است. و غذا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *