کاهش آمار ابتلا به دیابت با ترویج سبک زندگی سالم و آموزش همگانی

کاهش آمار ابتلا به دیابت با ترویج سبک زندگی سالم و آموزش همگانی

شکور امیدی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با بیان اینکه باید به دریافت واکسن های دیابتی ها مانند واکسن آنفولانزا و تقویت کننده های سیستم ایمنی توجه ویژه شود، اظهار کرد: باید توجه ویژه ای شود. وی تصریح کرد: ضعف سیستم ایمنی بیماران دیابتی یکی از شایع ترین علائم این بیماری است که به همین دلیل زخم های آنها به کندی بهبود می یابد و در صورت ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی مانند کرونا، احتمال از دست دادن جان آنها بیشتر می شود.

وی افزود: با دریافت تقویت کننده های سیستم ایمنی بدن، ضعف ایمنی بیماران دیابتی تا حدودی جبران می شود و بدن آنها می تواند با عملکرد بهتر با ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و بیماری های مختلف مبارزه کند و همچنین میزان ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی را کاهش دهد. بدن هایشان. پیدا می کند.

دکترای تخصصی ایمونولوژی و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تاثیر استرس بر دیابت ادامه داد: نمی توان استرس را از بین برد، اما باید سعی کنیم با کمک روانپزشکان و مشاوره میزان استرس را مدیریت کنیم. از روانشناسان و تا حد امکان. آن را کاهش دهد و این موضوع برای بیماران دیابتی اهمیت دو چندان می یابد.

وی با بیان اینکه باید با تغییر و اصلاح سبک زندگی در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، جسمی، اخلاقی و رفتاری به کاهش و کنترل استرس کمک کرد، افزود: اکثر افرادی که در مشاغل پر استرس کار می کنند معمولاً به دیابت مبتلا می شوند.

امید با اشاره به اهمیت درمان و کنترل دیابت و تلاش برای فرهنگ سازی و ترویج سبک زندگی سالم در جامعه، خاطرنشان کرد: پزشکان و کادر درمان در سازمان ها، انجمن ها، آسایشگاه ها و کلینیک ها باید آموزش های لازم را از متخصصان دیابت دریافت کنند تا آنها می تواند در محل باشد برای معاینه و درمان خود بیماران.

وی افزود: در این آموزش ها مطالب جدید در زمینه دیابت از جمله روش های نوین درمان و کنترل در دنیا، درمان مقاومت به انسولین، زخم پا، ناتوانی جنسی، معرفی غذاهای سالم و مناسب برای بیماران دیابتی، آشنایی با ارگانیک مواد و غذاهای رژیمی و موضوعات دیگر. مشمول.

مدیرعامل و موسس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور تاکید کرد: به منظور تشویق و ترغیب پزشکان و کادر درمانی به دریافت این آموزش ها، از نظام پزشکی درخواست کردیم تا به متخصصانی که در این دوره ها شرکت می کنند، امتیاز بازآموزی اعطا کند. لازم است بدانید که آشنایی با این آموزه ها می تواند در درمان و کنترل دیابت بسیار موثر باشد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *