وزیر اسرائیلی: برای خالی شدن زندان‌هایمان، باید اسرای فلسطینی را اعدام کنیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی پنج شنبه هفته جاری راهکاری برای «ازدحام بیش از حد زندان های اسرائیل» ارائه کرد.

بن گوئر با انتشار پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) نوشت: مجازات اعدام برای خرابکاران (زندانیان فلسطینی) راه حل اصلی شلوغی زندان ها است. من خوشحالم؛ چون دولت با پیشنهادی که من دادم موافقت کرد».

وی با بیان اینکه کابینه این رژیم با پیشنهاد خود مبنی بر ساخت 1000 بازداشتگاه دیگر برای اسرای فلسطینی، تصریح کرد: بر اساس پیشنهاد من، ارتش اسرائیل 936 بازداشتگاه اضافی برای اسرای امنیتی خواهد ساخت.

این وزیر اسرائیلی در پایان خاطرنشان کرد: ساخت هرچه بیشتر زندان باعث می شود تعداد بیشتری از اسرای فلسطینی در آنجا زندانی شوند و این اقدام “راه حلی جزئی برای بحران زندان های اسرائیل” خواهد بود.

دیروز کابینه اسرائیل ساخت 1000 بازداشتگاه دیگر برای اسرای فلسطینی را تصویب کرد. هزینه ساخت این بازداشتگاه ها 119 میلیون دلار است.

همزمان دفتر اطلاع رسانی حماس در غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از 7 اکتبر (آغاز عملیات طوفان الاقصی) بیش از پنج هزار فلسطینی را زندانی کرده است.

در کرانه باختری، 8270 فلسطینی از آغاز طوفان الاقصی بازداشت شده اند. این بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز اسرای فلسطین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *