پیروزی حزب «برادران ایتالیا» در میهن تجارتات پارلمان اروپا؛ آیا ملونی ملکه تاج‌بخش اتحادیه اروپا می‌شود؟

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورو نیوز: حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» به رهبری نخست وزیر جورجیو ملونی با کسب ۲۸ درصد آرا در میهن تجارتات پارلمان اتحادیه اروپا در ایتالیا پیروز شد. اتفاقی که می تواند برای ملونی جایگاه قابل توجهی در معادلات آینده اروپا به ارمغان بیاورد.

این پیروزی می تواند موقعیت داخلی جورج ملونی را به عنوان نخست وزیر تقویت کند و او را به عنوان یکی از قدرتمندترین چهره های اتحادیه اروپا معرفی کند.

مخالفان ائتلاف راست ملونی امیدوار بودند که نتایج میهن تجارتات پارلمان اروپا نشان دهنده نارضایتی از عملکرد دولت فعلی باشد، اما برعکس، آنچه از صندوق های رای بیرون آمد نشان داد که ایتالیایی ها چندان از جورجیا ملونی ناراضی نیستند. کابینه او

حزب اپوزیسیون چپ میانه (PD) یا «حزب دموکراتیک» 23 درصد آرا را به دست آورد و پس از آن جنبش پوپولیست پنج ستاره با 10 درصد در جایگاه سوم قرار گرفت. در مقایسه با میهن تجارتات 2019، این روند سیاسی هفت درصد کاهش حمایت داشته است.

هیچ یک از دیگر شرکای ملونی در کابینه ائتلافی نتوانست به نتایجی مشابه حزب «برادران ایتالیا» دست یابد. حزب راست افراطی “لگا” به رهبری ماتئو سالوینی در سال های اخیر به نزول خود ادامه داد و بار دیگر شاهد سقوط جایگاه خود بود و تنها 8 درصد آرا را به دست آورد. این در حالی است که این جریان سیاسی در میهن تجارتات پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۹ توانست با درخششی خیره کننده بیش از ۳۳ درصد آرا را از آن خود کند.

علاوه بر این، حزب فورزا ایتالیا که پس از مرگ سیلویو برلوسکونی روند نزولی را طی کرده بود، عملکرد چندان خوبی نداشت و با 10 درصد آرا در رده چهارم قرار گرفت.

فرانچسکو سیزموندی، تحلیلگر نظرسنجی میهن تجارتاتی، درباره این نتایج به یورونیوز گفت: «حمایت قوی حزب «برادران ایتالیا» در مقایسه با «فورزا ایتالیا» و «لگا» موید این روند است که جنبش راست میانه در ایتالیا است. به نفع تغییرات رهبری در داخل ائتلاف بسیار حساس است.

آندره آ رندا، مدیر تحقیقات مرکز مطالعات سیاست اروپا در گفتگو با یورونیوز با اشاره به اینکه این نتایج می تواند منجر به تشدید تنش ها در داخل ائتلاف راست حاکم در ایتالیا شود، افزود: این نتایج باعث ایجاد سایر راست ها خواهد شد. – احزاب جناحی مانند لگا و فورزا “ایتالیا متوجه خواهد شد که هر چه بیشتر با “برادران ایتالیا” در قدرت بمانند، اجماع خود را از دست خواهند داد.

مالونی اکنون به عنوان پادشاه میهن تجارتات و پل بین راست افراطی و میانه روها شناخته می شود، زیرا هم اورسولا ون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از راست میانه و هم مارین لوپن از راست افراطی فرانسه یک رابطه خوب با او

لوپن به دنبال حمایت ملونی برای متحد کردن احزاب راست افراطی اتحادیه اروپا بود و برخلاف ون در لاین، او به حمایت ملونی نیاز دارد تا بتواند بار دیگر در سمت رئیس کمیسیون اروپا بماند. در جریان این روند میهن تجارتاتی، ون در لاین بارها از مالونی تمجید و او را شریک قابل اعتمادی در بروکسل معرفی کرد.

با اینکه خانم ملونی از جنبشی با پیشینه فاشیستی است و خود بنیتو موسولینی، فاشیست و دیکتاتور ایتالیایی در جنگ جهانی دوم را ستوده بود، اما از زمان روی کار آمدن او رویکرد ایدئولوژیک کمتری نسبت به بروکسل داشته و سعی کرده رویکردهای عملگرایانه را در این زمینه به کار گیرد. با اتحادیه اروپا همکاری کند.

وی ضمن ابراز حمایت از اتحادیه اروپا، برخلاف دیگر جریان های راست افراطی در این اتحادیه، از لزوم خروج کشورش از اتحادیه صحبتی نکرد و در یکی از چالش برانگیزترین موضوعات روز، خواستار حمایت کی یف شد. در اروپا، جنگ بین روسیه و اوکراین.

این در حالی است که وی در مسائل اجتماعی فردی بسیار راست گرا و محافظه کار و همچنین ملی گرا است و به ویژه در خصوص موضوع مهاجرت خواستار محدودیت بیشتر در اروپا در این زمینه شده است. با نتایج و پیروزی هایی که مالونی کسب کرده، احتمالا قدرت چانه زنی بیشتری در معادله بروکسل خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *