نامزد اصلح در حوزه معیشت برنامه محور است/کاندیدای خود را پنجشنبه اعلام می‌کنیم

نامزد اصلح در حوزه معیشت برنامه محور است/کاندیدای خود را پنجشنبه اعلام می‌کنیم

علیرضا خجسته پور در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص برنامه های انتخاباتی جامعه اسلامی مهندسین، اظهار کرد: جامعه اسلامی مهندسین مانند سایر احزاب و تشکل های سیاسی کشور جلسات خود را برگزار می کند. به طور منظم برای برگزاری هر چه بهتر این انتخابات زودهنگام. سازماندهی می کند و تلاش می کند تا از بین افراد واجد شرایط مورد تایید، داوطلبی را که بیشترین مطابقت با ضوابط جامعه اسلامی مهندسین را داشته باشد، انتخاب کند. حفاظت قرار دادن

مهمترین معیار برنامه ما داشتن نامزدها و معیشت مردم

وی افزود: در فضا جاری جامعه بیشتر در مورد نمونه های خدماتی نامزدها بحث می شود ولی برای ما مهمترین معیار برنامه است داشتن و پرداختن به مسئله معیشت و اقتصاد مردم; علیرغم تمام تلاش های دولت سیزدهم در این زمینه، همچنان کاستی هایی وجود دارد و به نظر می رسد کرامت مردم همچنان پابرجاست. با توجه رعایت معیشت انجام نشده است؛ لذا داوطلبی را که برنامه های مشخص و کاربردی در این زمینه داشته باشد را صحیح می دانیم.

نائب رئیس جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: در همین راستا هفته گذشته بیانیه ای ارائه کردیم، یکی از خواسته های این بیانیه این بود که نامزدهای محترم خود را به عنوان معاون اول معرفی کنند و سعی کردیم این مطالبه را مطرح کنیم. توسط رسانه ها و مردم نیز تا بدانیم که هر کدام کاندیداها با چه تیم اجرایی می خواهند کشور را اداره کنند؟

دولت سیزدهم نشان داد که می توان همه تخم مرغ ها را در یک عدد قرار داد سبد اجازه نداد

وی تاکید کرد: یکی دیگر از محورهای جامعه اسلامی مهندسین برای حفاظت از نامزدها، موضوع سیاست خارج از کشور این است که دولت سیزدهم در این زمینه دستاوردهای زیادی داشته است و نشان داده است که می توان همه تخم ها را پوشاند. سبد او کشور خاصی را ترک نکرد و نگاه ها فقط نباید به سمت غرب باشد. بر این اساس بود که اثر ما شاهد این تلاش‌ها در شهادت آیت‌الله رئیسی بودیم و روسای جمهور یا سایر مقامات عالی رتبه از حدود 100 کشور در مراسم تشییع شهدا شرکت کردند یا بیانیه‌ها و پیام‌های تسلیت ارسال کردند.

ما روز پنجشنبه نامزد خود را معرفی خواهیم کرد

خجسته پور یکی از کاندیداهاست درخواست برنامه ها صریح و عملی بیان شود تا همگان با نظرات خود آشنا شوند و ادامه داد: جامعه اسلامی مهندسین تاکنون دو جلسه فوق العاده در شورای مرکزی برگزار کرده است و در نظر داریم یک جلسه سراسری با حضور دبیران همه استان ها برگزار کنیم. تا پایان هفته پس از شنیدن نقطه نظرات آنها به نتیجه می رسیم در نهایت ما روز پنجشنبه بیانیه ای منتشر می کنیم و مواضع خود و نامزد را اعلام می کنیم حفاظت خودتان را به همه معرفی کنید.

هیچ بهانه ای برای عدم شرکت در انتخابات وجود ندارد

V با توجه وی با شرطی شدن انتخابات توسط جبهه اصلاحات قبل از اعلام نتایج احراز صلاحیت، گفت: ابتکار شورای نگهبان خوب و با تایید صلاحیت کاندیدای انتخاباتی بود. حفاظت جبهه اصلاحات دیگر بهانه ای برای عدم حضور در انتخابات نخواهد بود.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین افزود: نیازی به بهانه گیری نیست می بینم و سلایق مختلف، لازم است همه گروه ها و احزاب سیاسی بر انتخابات پرشور تاکید کنند و شاهد مشارکت بالا باشند تا رئیس جمهور منتخب با رای بالا انتخاب شود. البته به نظر می رسد تا زمان رای گیری با انصراف دو کاندیدا مواجه هستیم که باید منتظر ائتلاف و انصراف باشیم. می بینم برخی از نامزدها به سود بیایید کاندیدای دیگری باشیم.

زنان شایسته در کابینه دولت چهاردهم به کار گرفته شوند

V با توجه حضور زنان در ثبت نام های اولیه ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: جلوه خاصی از این ثبت نام ها متصور نبود اما جلوه ویژه حضور زنان در انتخابات را باید در سه جبهه دیگر دید. از جمله موضوع مشارکت زنان در انتخاب نامزدهای اصلاحات، موضوع برنامه ها و دیدگاه های کاندیداها در حوزه زنان و موضوع استفاده از ظرفیت زنان شایسته در کابینه دولت چهاردهم را بررسی کرد.

خجسته پور ادامه داد: حضور زنان به عنوان رای دهنده و تاثیرگذار در سرنوشت کشور حضوری پررنگ و چشمگیر خواهد بود و محافل بانوان به دنبال این موضوع هستند و البته کاندیداها قطعا برنامه های مشخصی در حوزه زنان دارند. . همچنین فراتر از نظر جنسیتی باید از زنان شایسته در کابینه دولت چهاردهم به عنوان وزیر یا سایر معاونت ها استفاده شود.

وی تاکید کرد: در دوره های گذشته نیز یک عدد آنها از جمله زنان نامزد ریاست جمهوری بودند ولی مهم ترین مسئله این است که به موضوع ریاست جمهوری نباید از منظر جنسیتی نگاه کرد. ما هم اهل ثبت نام خانم ها در این حوزه استقبال می کنیم ولی نظر شورای نگهبان برای ما ارجح است.

وقتی بحث ها شروع شود، فضا روشن تر می شود

نایب رئیس جامعه اسلامی مهندسین با توجه گمانه زنی ها درباره برنده انتخابات بیان کرد: وقتی مناظره ها شروع شود فضا روشن می شود. هنوز زود است که بگوییم برنده انتخابات چیست. باید نامزدهای در مورد برنامه های خود صحبت کنند و نتایج بررسی ها مشخص شود تا بتوان فضا را تحلیل کرد. البته فضای مجازی، مهمانی ها و برداشت ذهنی مردم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه احزاب تمایل به داشتن نامزد دارند فدراسیون خود در انتخابات پیروز شود. جامعه اسلامی مهندسین نیز پس از شناسایی نامزد مذکور ابراز تاسف کردند حفاظت او از مشارکت مردم و پیروزی کاندیدای منتخب خود مراقبت خواهد کرد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *